Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS powołuje zespół ds. pomocy ofiarom powodzi

0
Podziel się

Pełniący obowiązki szefa klubu PiS Marek Kuchciński powołał w środę
specjalny zespół ds. pomocy ofiarom powodzi. Posłowie i senatorowie mają m.in. organizować pomoc
prawną i materialną.

bEhogQuZ

Pełniący obowiązki szefa klubu PiS Marek Kuchciński powołał w środę specjalny zespół ds. pomocy ofiarom powodzi. Posłowie i senatorowie mają m.in. organizować pomoc prawną i materialną.

Parlamentarzyści PiS będą m.in. prowadzić monitoring terenów dotkniętych powodzią, oraz sprawdzać, w jaki sposób jest udzielana pomoc poszkodowanym.

"Posłowie i senatorowie monitorują sytuację powodziową w swoich województwach. Pośredniczą w nawiązywaniu kontaktów z gminami, które chcą pomagać powodzianom. Udostępniają biura parlamentarne radcom prawnym" - wymienia w rozmowie z PAP działania członków zespołu, rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak.

bEhogQvb

"Chodzi nam o to, żeby świadczyć wszelką potrzebną pomoc" - dodał.

Zespół tworzy kilkanaście osób. Działają w nim osoby z doświadczeniem w pracy w administracji państwowej związanej z zarządzaniem kryzysowym. Są to m.in. posłowie Jarosław Zieliński (b. wiceminister SWiA), Arkadiusz Czartoryski (też pełnił funkcję wiceministra SWiA), senatorowie: Maciej Klima (b. wojewoda małopolski) i Grzegorz Banaś (b. wojewoda świętokrzyski). (PAP)

tgo/ mok/ bk/

bEhogQvC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)