Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS: w wyborach samorządowych sztab bez szefa

0
Podziel się

Sztab wyborczy PiS w wyborach samorządowych - jak wynika z informacji PAP
ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii - najprawdopodobniej nie będzie miał szefa.
Najważniejsze funkcje w sztabie pełnić mają Adam Lipiński, Joachim Brudziński i Krzysztof Jurgiel.

bEgOszIl

Sztab wyborczy PiS w wyborach samorządowych - jak wynika z informacji PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii - najprawdopodobniej nie będzie miał szefa. Najważniejsze funkcje w sztabie pełnić mają Adam Lipiński, Joachim Brudziński i Krzysztof Jurgiel.

Za pion "medialny" w sztabie odpowiadać ma wiceprezes PiS Adam Lipiński, za pion "programowy" - poseł Krzysztof Jurgiel; sprawami organizacyjnymi będzie zajmował się szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński.

Jak wynika z informacji PAP, do 23 września regiony mają poinformować władze partii o swoich propozycjach kandydatur w wyborach samorządowych. Ostateczne decyzje w sprawie kandydatów podejmować będzie Komitet Polityczny PiS.

bEgOszIn

W najbliższą sobotę odbędzie się posiedzenie Rady Politycznej partii, na którym będzie mowa m.in. o strategii w lokalnych wyborach. Jednym z tematów będzie też sprawa Polski Plus, która - według zapowiedzi jej liderów - w piątek zdecydować ma o "reintegracji" z PiS.

W przeciwieństwie do kampanii przed wyborami prezydenckimi, której ton nadawali politycy określani przez komentatorów mianem "liberałów", w kampanii samorządowej PiS stawia na działaczy kojarzonych z tzw. zakonem PC.

Przed listopadowymi wyborami władze partii chcą uniknąć medialnych dyskusji na temat sytuacji w partii. Jak wynika z informacji PAP ze źródeł zbliżonych do władz, w piątkowym oświadczeniu Komitetu Politycznego PiS skierowanym do działaczy, kierownictwo partii zobowiązało członków partii do tego, by na forum publicznym nie poruszali spraw wewnętrznych ugrupowania.

Sytuacja wewnątrz PiS była jednym z wiodących tematów w mediach w ostatnich tygodniach w związku z zawieszeniem w prawach członka PiS jednej z czołowych postaci sztabu Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich - Elżbiety Jakubiak. Zdecydował o tym prezes PiS.

bEgOszIt

Jakubiak zaliczana jest przez komentatorów do tzw. liberalnego skrzydła Prawa i Sprawiedliwości; obok m.in. Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Pawła Poncyljusza.

W ostatnich tygodniach Jakubiak, Kluzik-Rostkowska i Poncyljusz wypowiadali się krytycznie na temat obranego przez partię, ostrego - w ocenie komentatorów - kursu partii. Tę linię PiS w liście otwartym do prezesa PiS skrytykował też eurodeputowany Marek Migalski. W związku z listem Migalski został - decyzją Komitetu Politycznego PiS - usunięty z delegacji tej partii do Parlamentu Europejskiego.(PAP)

hgt/ tgo/ mok/ mag/

bEgOszIO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)