Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS za ograniczeniem immunitetu ws. wykroczeń drogowych

0
Podziel się

PiS poprze zmiany w ustawie o wykonywaniu mandatu parlamentarzysty,
dotyczące wykroczeń drogowych posłów i senatorów, które zaproponował marszałek Sejmu Bronisław
Komorowski - zapowiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

bDBvBIGd

*PiS poprze zmiany w ustawie o wykonywaniu mandatu parlamentarzysty, dotyczące wykroczeń drogowych posłów i senatorów, które zaproponował marszałek Sejmu Bronisław Komorowski - zapowiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. *

Marszałek Komorowski spotkał się w środę z Komisją Regulaminową i Spraw Poselskich. Przedstawił posłom m.in. propozycję zmian w ustawie o wykonywaniu mandatu parlamentarzysty, dotyczącą wykroczeń drogowych posłów i senatorów.

Komorowski wyjaśniał, że obecnie parlamentarzysta nie może zapłacić mandatu, chyba że policjant uznał, że nie zna go i nie wie, że jest on parlamentarzystą. Marszałek - jak mówił - chce "stworzyć mechanizm, w którym parlamentarzysta będzie mógł zapłacić mandat, a jeśli nie będzie chciał, będzie się tłumaczył dlaczego zasłonił się immunitetem".

bDBvBIGf

Prezes PiS pytany w piątek przez dziennikarzy, czy jego partia poprze inicjatywę marszałka, odpowiedział, że "z całą pewnością". "Nie może być tak, żeby poseł wyciągał legitymację i mówił, że nie zapłaci mandatu. Mamy wielkie pretensje także do naszych posłów, którzy tak robią. Tę sprawę bardzo twardo postawimy" - powiedział.

"Poseł, który został schwytany na przykład na jechaniu z nadmierną szybkością, powinien nic nie mówić o swoim poselstwie, nawet jak ma bardzo znaną twarz" - dodał.

J. Kaczyński powiedział, że europoseł PiS Jacek Kurski "będzie ponosił konsekwencje" za swoje zachowanie na drodze. W poniedziałek olsztyńska policja zatrzymała Kurskiego, który jadąc na otwarcie swego biura w tym mieście, przekroczył dozwoloną prędkość. Według policji poseł zasłonił się immunitetem; Kurski temu zaprzecza.

Prezes PiS dodał, że partyjne postępowanie w sprawie Kurskiego może potrwać "parę tygodni". (PAP)

bDBvBIGl

tgo/ mok/ jra/

bDBvBIGG
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)