Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kopalnia
20.09.2009 08:21

Po katastrofie w kopalni 40 górników w szpitalach

Najwięcej poszkodowanych leży w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

W dalszym ciągu 40 górników, rannych w katastrofie w kopalni _ Wujek-Śląsk _ przebywa w szpitalach - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

W piątek w rudzkiej części kopalni _ Wujek _ doszło do zapłonu metanu. W dniu katastrofy zginęło 12 górników. W sobotę kolejna osoba zmarła w szpitalu.

Dyżurny operacyjny Centrum poinformował, że od sobotniego wieczora stan zdrowia poszkodowanych znacząco się nie zmienił. _ - Lekarze mieli nas informować w takich przypadkach, nie mamy takiej informacji _ - powiedział dyżurny Centrum.

Najwięcej poszkodowanych - 18 - leży w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Pozostali trafiali po katastrofie do Szpitala św. Barbary w Sosnowcu (6) i Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu (4), a także szpitali w Rudzie Śląskiej (5), Bytomiu (1), Siemianowicach Śląskich (3), Chorzowie (2) oraz Łęcznej (Lubelskie - 1).

Stan części rannych lekarze określali jako ciężki. Służby dyżurne wojewody dementują pojawiające się informacje, jakoby najlżej ranni mieli niebawem wrócić do domów.

Mirosław Rusecki, rzecznik Szpitala Św. Barbary w Sosnowcu, w którym leży sześciu górników poinformował, że stan dwóch pacjentów nadal jest poważny, leżą oni na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

Tagi: kopalnia, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz