Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: Izba Skarbowa ostrzega przed fałszywymi poborcami

0
Podziel się

Izba Skarbowa w Białymstoku ostrzega przed oszustami podszywającymi się
pod pracowników urzędów skarbowych i wyłudzającymi spłatę rzekomych zaległości podatkowych. W
środowym komunikacie informuje o przypadku wyłudzenia 300 zł w jednej z podlaskich parafii.

bEiSINNN

Izba Skarbowa w Białymstoku ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod pracowników urzędów skarbowych i wyłudzającymi spłatę rzekomych zaległości podatkowych. W środowym komunikacie informuje o przypadku wyłudzenia 300 zł w jednej z podlaskich parafii.

Rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku Radosław Hancewicz poinformował, że zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek. Telefon odebrała zatrudniona na plebanii kobieta. Usłyszała, że proboszcz parafii zalega urzędowi skarbowemu 300 zł i musi tę należność niezwłocznie uregulować.

Duchownego nie było wtedy na plebanii, a kwadrans później oszuści zadzwonili jeszcze raz z informacją, że wysyłają "poborcę podatkowego", któremu będzie można przekazać pieniądze, w innym przypadku kwota będzie rosła codziennie.

bEiSINNP

"Nie podejrzewająca niczego kobieta, nie chcąc narażać księdza na konieczność zapłaty +odsetek+, zapłaciła, w jego imieniu, żądane 300 zł" - poinformował Hancewicz.

O oszustwie dowiedziała się, gdy wraz z duchownym zgłosili się do urzędu skarbowego. Sami poszkodowani nie zgłosili tego policji. Urząd ma jeszcze w środę zawiadomić miejscową komendę o zdarzeniu.

Rzecznik przypomniał, że w przypadku zaległości podatnika urząd wysyła najpierw pisemne upomnienie i wezwanie do uregulowania należności w kasie lub na konto urzędu. Podkreślił, że jeżeli jednak dochodzi do egzekucji, to każdy poborca skarbowy działający w imieniu urzędu skarbowego musi posiadać przy sobie (oraz okazać osobie, do której przychodzi) zarówno legitymację służbową, jak i tytuł wykonawczy z pieczątkami naczelnika urzędu skarbowego lub komornika.

Urzędnicy skarbowi apelują o ostrożność i nie wykluczają, że oszuści w podobny sposób mogli działać i w innych miejscach. Proszą, by w razie jakichkolwiek wątpliwości podatnicy kontaktowali się z urzędem skarbowym, a gdy są podejrzenia, iż ma miejsce oszustwo - zawiadamiali policję. (PAP)

bEiSINNV

rof/ itm/ woj/

bEiSINOq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)