Notowania

zamieszki w afryce
25.02.2011 17:43

Polscy dyplomaci opuszczą Libię

Resort Radosława Sikorskiego nie wyklucza wycofania części obsady placówki w Trypolisie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Resort Radosława Sikorskiego *nie wyklucza wycofania części obsady polskiej placówki dyplomatycznej. Ewentualne decyzje w tej sprawie będą wynikały z oceny bezpieczeństwa w Trypolisie. **

_ - W najbliższych dniach nie wykluczamy redukcji personelu dyplomatycznego na placówce w Trypolisie, podobnie jak to uczyniły lub uczynią inne państwa europejskie _ - powiedział dziennikarzom rzecznik MSZ Marcin Bosacki.

W tej chwili w naszej ambasadzie jest 6 pracowników merytorycznych oraz kilku technicznych. _ Nasze decyzje są niezależne wynikną z oceny sytuacji bezpieczeństwa dla naszych pracowników i ich efektywności działań. Nie wykluczamy zredukowania o kilka osób składu placówki w Trypolisie _ - zaznaczył rzecznik MSZ.

W Libii trwa rewolta przeciwko reżimowi Muammara Kadafiego, która pochłonęła już setki ofiar. W kraju zwiększa się pospolita przestępczość; bardzo często dochodzi do rabunków i aktów agresji. Władze straciły kontrolę nad większością wschodniej części kraju; są oznaki, że stanie się tak również na zachodzie.

Wieczorem ze względów bezpieczeństwa zakończony zostanie dyżur naszego konsula na lotnisku w Trypolisie. Wśród naszych rodaków, którzy zostali na miejscu zainteresowanie ewakuacją jest niewielkie, większość z nich to rodziny polsko-libijskie. MSZ zaapelowało do Polaków w Libii, którzy zastanawiają się nad opuszczeniem tego kraju, żeby pilnie wyjeżdżali, bo na miejscu sytuacja się pogarsza.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t133498.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walki;w;stolicy;libii;lotnicy;porzucili;kaddafiego,3,0,784643.html) Walki w stolicy Libii. Lotnicy porzucili Kaddafiego Baza lotnicza Muitika, największa w Trypolisie, przeszła na stronę przeciwników rządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t111361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/eksport;ropy;z;libii;zamarl;brakuje;rak;do;pracy,144,0,784528.html) Eksport ropy z Libii zamarł. Brakuje rąk do pracy Po groźbach Muammara Kaddafiego cena baryłki ropy Brent wzrosła niemal do 120 dolarów, czyli najwyższego poziomu od 2008 roku.
Tagi: zamieszki w afryce, radosław sikorski, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz