Notowania

polska plus
24.09.2010 19:31

Polska Plus zdecydowała o połączeniu z PiS

Ujazdowski: - Uznajemy za konieczność budowę silnej alternatywy dla rządów PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ujazdowski.pl)

Uchwałę w sprawie rozwiązania Polski Plus podjął kongres tej partii. Działacze ugrupowania wyrazili jednocześnie zgodę na integrację z PiS - poinformował rzecznik Polski Plus Jarosław Sellin.

_ Wobec monopolu politycznego PO i braku innych form kontroli nad rządzącymi jedność prawicy i budowa silnej opozycji to wymóg demokracji _ - napisano w komunikacie po kongresie.

Według prezesa Polski Plus Jerzego Polaczka, kongres podjął decyzję o reintegracji z PiS _ odpowiadając na wyrażaną, zwłaszcza po 10 kwietnia przez dużą część opinii publicznej potrzebę ponownej integracji centroprawicy _.

_ - Uznajemy za konieczność budowę silnej alternatywy dla rządów PO, których cechą jest brak umiejętności państwowych, bierność na arenie międzynarodowej, praktyczna nieodpowiedzialność za rozwój Polski, osłabienie konkurencyjności kraju i uchylanie się od rozwiązywania najistotniejszych problemów publicznych _ - zaznaczył z kolei Kazimierz Ujazdowski.

Jak podkreślono w komunikacie, Polska Plus bardzo krytycznie ocenia dotychczasową działalność Platformy Obywatelskiej, _ szczególnie podnoszenie podatków, wyłączenie prokuratury ze struktur demokratycznych, praktyki centralistyczne wobec samorządów, obniżenie wydatków na kulturę i naukę oraz destrukcję IPN _.

Rozmowy na temat reintegracji toczyły się między politykami obu ugrupowań od wielu tygodni. Powrót polityków Polski Plus do PiS ma być jednym z głównych tematów sobotniego posiedzenia Rady Politycznej PiS.

Do Polski Plus należą m.in. byli politycy PiS, w tym Jerzy Polaczek, Kazimierz M. Ujazdowski, Jan Filip Libicki, Lucjan Karasiewicz oraz Jarosław Sellin. W Sejmie działa też koło parlamentarne tej partii.

Tagi: polska plus, pis, połączenie, integracja, sellin, polaczek, ujazdowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz