Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
grypa
21.11.2009 18:04

Potwierdzono 524 przypadki A(H1N1)

Według GIS do soboty w Polsce odnotowano pięć przypadków śmiertelnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Do soboty w Polsce stwierdzono 524 przypadki zakażenia wirusem grypy A/H1N1 - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

Jak poinformował Tomasz Misztal z GIS, wirusa potwierdzono w 524 przebadanych próbkach. W piątek GIS informował o 400 przypadkach.

Odnotowano pięć przypadków śmiertelnych, jednak - jak zaznaczył Misztal - wirus A/H1N1 nie był bezpośrednią przyczyną żadnego z nich.

Wirusa nowej grypy A/H1N1 potwierdziły m.in. badania u 4-letniego dziecka przebywającego w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku - poinformował w sobotę PAP rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku Andrzej Jarosz. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dziecko przebywa w szpitalu od jakiegoś czasu w związku z leczeniem innych schorzeń.

Epidemia A(H1N1) w raportach Money.pl
*Przychodnie przetrwają epidemię, ale kosztem pacjentów * Epidemia grypy A(H1N1) nie dobije finansowo przychodni. Zapłacą za to chorzy, którzy nie dostaną się do lekarza.
*NFZ nie refunduje leków przeciwko grypie * Gdyby w Polsce na grypę zachorowało tyle samo osób co na Ukrainie, na zakup leków musielibyśmy wydać 30 mln złotych. I to z własnych kieszeni, bo medykamenty te nie są refundowane. Rząd na zakup szczepionek przeciw wirusowi A/H1N1 będzie musiał wydać co najmniej 111 mln złotych.
*Koszty grypy? Resort zdrowia ich nie zna! * W ubiegłym roku na szczepienia przeciwko grypie Polacy wydali około 100 mln złotych. Epidemia może nas kosztować ponad dziewięćdziesiąt razy więcej - szacuje Money.pl.
Tagi: grypa, ah1n1, epidemia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz