Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gruzja
09.08.2008 12:56

Premier i prezydent zgodnie o Gruzji

Przedstawiciele prezydenta i premiera utworzyli grupę kryzysową ds. kryzysu w Gruzji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Z udziałem przedstawicieli prezydenta i premiera działa w Warszawie grupa kryzysowa dotycząca kryzysu w Gruzji - powiedział premierDonald Tuskpo spotkaniu z prezydentemLechem Kaczyńskimna lotnisku Gdańsk-Rębiechowo.

Tusk ujawnił, że w grupie działają szef MSZRadosław Sikorski oraz odpowiedzialny za służby specjalne Marek Cichocki i - ze strony prezydenta - szef BBNWładysław Stasiak.

Szef rządu podkreślił, że docenia zaangażowanie prezydenta Kaczyńskiego w sprawy polityki wschodniej. Za najważniejsze uznał _ zaktywizowanie światowej i europejskiej opinii publicznej i polityków _ i nie wykluczył, że jeszcze w sobotę z udziałem prezydenta uda się wypracować _ wspólne europejskie stanowisko _.

Premier Donald Tusk poinformował w Gdańsku, że podjął zabiegi na rzecz spotkania szefów rządów Unii Europejskiej ws. Gruzji. Na razie ma to być konferencja telefoniczna, a w przyszłym tygodniu miałoby dojść do spotkania bezpośredniego.

Premier po spotkaniu z prezydentem Lechem Kaczyńskim powiedział, że _ Polska będzie tym państwem, które będzie zabiegało o większą aktywność Unii w kwestii konfliktu rosyjsko- gruzińskiego _.

Według premiera, w Gruzji przebywa obecnie od 150 do 200 Polaków, przede wszystkim są to turyści.

Prezydent Lech Kaczyński i premier Donald Tusk spotkali się w sobotę przed południem na lotnisku Gdańsk-Rębiechowo. Rozmawiali na temat sytuacji w Gruzji.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: gruzja, premier, tusk, kaczyński, zgoda, wojna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz