Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Iranu chce pogłębienia stosunków z Europą i Ameryką Płn.

0
Podziel się:

Wyraził również chęć utrzymania konstruktywnych stosunków dyplomatycznych z krajami sąsiadującymi z Iranem i innymi graczami w regionie Bliskiego Wschodu.

Prezydent Iranu chce pogłębienia stosunków z Europą i Ameryką Płn.
(Mojtaba Salimi/CC/Wikimedia)

Prezydent Iranu Hasan Rowhani potwierdził na łamach niemieckiego dziennika Sueddeutsche Zeitung, że chce odbudować i pogłębić stosunki z państwami Europy i Ameryki Północnej na bazie wzajemnego poszanowania.

Wyraził również chęć utrzymania _ konstruktywnych stosunków dyplomatycznych _ z krajami sąsiadującymi z Iranem i _ innymi graczami w regionie _ Bliskiego Wschodu.

Odnośnie do irańskiego programu nuklearnego prezydent Rowhani zaznaczył, że jego kraj postanowił nie angażować się _ na drodze rozwoju i produkcji bomby atomowej _. _ Jesteśmy przekonani, że rozwój, produkcja, magazynowanie i wykorzystanie broni nuklearnej jest sprzeczne z zasadami islamu _ - podkreślił.

Rowhani wskazał jednocześnie, że _ naciski, niepokojenie, zastraszanie i sankcje będą jedynie zatruwać kwestię nuklearną i pogrzebią wszelkie możliwości postępu _.

Porozumienie Iranu z grupą 5+1 (stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemiec) z 24 listopada zakłada ograniczenie przez Teheran niektórych działań w ramach programu nuklearnego w zamian za częściowe złagodzenie sankcji międzynarodowych i niewprowadzanie nowych sankcji przez sześć miesięcy.

Czytaj więcej w Money.pl
Rowhani atakowany za rozmowę z Obamą Generał Mohammad Ali Dżafari skrytykował prezydenta za przeprowadzenie w Nowym Jorku rozmowy telefonicznej z prezydentem USA.
Irańska prasa popiera dialog z USA Gazety piszą o historycznym wydarzeniu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)