Notowania

ceny ropy
16.05.2011 10:32

Prezydent został ministrem ds. ropy

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad ogłosił, że tymczasowo przejmuje kierownictwo nad ministerstwem ds. ropy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/PRESIDENTIAL OFFICIAL WEBSITE)

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad ogłosił, że tymczasowo przejmuje kierownictwo nad ministerstwem ds. ropy, w przeddzień odbywającego się dwa razy w roku spotkania krajów OPEC, której obecnie przewodniczy Iran.

_ - Na razie mianuję samego siebie jako tymczasowego szefa ministerstwa ds. ropy _ - oświadczył Ahmadineżad, nie wyjaśniając powodów tej decyzji.

Prezydent w ramach rekonstrukcji rządu zapowiedział likwidację trzech ministerstw: ds. ropy, przemysłu i spraw społecznych, których obowiązki przejmą inne ministerstwa. Ahmadineżad nominował tymczasowych ministrów przemysłu i spraw społecznych, jednak nie powiedział dotychczas, kto będzie sprawował kontrolę nad ministerstwem ds. ropy, którego obowiązki przejmie ministerstwo energetyki.

Decyzja prezydenta, by samemu przejąć tymczasowo kontrolę nad ministerstwem ds. ropy zapadła przed zaplanowanym na 8 czerwca w Wiedniu spotkaniem OPEC. Podczas takich spotkań kraje należące do kartelu reprezentowane są zazwyczaj przez odpowiednich ministrów.

_ - W przypadku, gdy prezydent przejmie tymczasowo kontrolę nad ministerstwem, to on będzie mógł uczestniczyć _ w spotkaniu w Wiedniu - powiedział przedstawiciel Iranu w OPEC Mohammad Ali Chatibi.

_ - Jednak będzie to niezwyczajne, ponieważ normalnie prezydent uczestniczy tylko w szczytach _ OPEC - powiedział. Dodał, że Ahmadineżad może wyznaczyć swojego przedstawiciela na spotkanie w Wiedniu.

Iran, jeden z największy producentów ropy naftowej w OPEC, sprawuje obecnie przejściowe przewodnictwo w tej organizacji po raz pierwszy od rewolucji islamskiej z 1979 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t111361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/100;dolarow;za;barylke;ropy;to;dobra;cena,42,0,754474.html) 100 dolarów za baryłkę ropy? To dobra cena Minister ds. ropy Iranu uważa, że nie ma potrzeby zwoływania nadzwyczajnego posiedzenia OPEC.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t139063.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/iran;chce;rozmawiac;w;sprawie;atomu,245,0,826101.html) Iran chce rozmawiać w sprawie atomu Prezydent Mahmud Ahmadinedżad potwierdził, że jego kraj wkrótce odpowie na list szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton w sprawie wznowienia negocjacji nuklearnych z grupą mocarstw 5+1 w Stambule.
Tagi: ceny ropy, ropa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz