Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek godz.15

0
Podziel się:

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 21 czerwca godz.15

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 21 czerwca godz.15

BRASTER

Braster, który pracuje nad termograficznym testerem do badania piersi, planuje debiut na rynku NewConnect na przełomie III i IV kwartału 2012 r. Spółka spodziewa się dodatniego wyniku finansowego w 2013 roku, kiedy to wprowadzi swój produkt na polski rynek. W kolejnym roku chce też rozpocząć sprzedaż w Europie i Azji - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele spółki.

"Pozytywnie zamknęliśmy prywatną emisję akcji serii B, w której pozyskaliśmy 10,5 mln zł. Te fundusze wraz z 1,2 mln zł unijnego dofinansowania, które zostały jeszcze do naszej dyspozycji, przeznaczymy na doposażenie zakładu produkcyjnego i dopracowanie finalnej wersji testera" - powiedział na konferencji prasowej prezes Brastera Jacek Stępień.

W zakładzie pod Warszawą trwają prace projektowe i adaptacyjne. Docelowo zakład będzie miał wydajność około 1,5 mln produktów rocznie. Produkowane w nim testery mają trafić na rynek w I półroczu 2013 r.

"Planujemy, że nasz produkt będzie dostępny na rynku w pierwszej połowie przyszłego roku. Cena urządzenia będzie porównywalna z ceną badania ultrasonograficznego, będzie to kilkaset złotych. Chcemy, żeby tester był dostępny dla jak największej liczby klientek" - powiedział Konrad Kowalczuk, członek zarządu i dyrektor finansowy spółki.

Dodał, że w pierwszej kolejności produkt zostanie wprowadzony na polski rynek, gdzie będzie dostępny w aptekach. W 2014 roku trafi na rynek europejski i azjatycki.

Braster powstał w 2008 r. jako spółka celowa dla przeprowadzenia badań przemysłowych współfinansowanych z grantu europejskiego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka POIG 1.4-4.1, mających doprowadzić do seryjnej produkcji medycznego testera termograficznego, wykorzystującego pasywne ekrany ciekłokrystaliczne, przeznaczonego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w tym przede wszystkim raka piersi u kobiet.

Inwestorem Brastera była notowana na GPW spółka DGA, która jednak w czerwcu 2011 r. sprzedała wszystkie swoje udziały w spółce.

Przedstawiciele spółki w 2013 roku spodziewają się osiągnięcia dodatniego wyniku finansowego.

HEPP IV MANAGEMENT COMPANY, ABERDEEN MARYNARSKA

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraziła zgodę na przejęcie przez HEPP IV Management Company kontroli nad spółką Aberdeen Marynarska - poinformował UOKiK w komunikacie. W wyniku koncentracji HEPP IV nabędzie 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki Aberdeen.

HEPP IV Management Company reprezentuje zamknięty wzajemny fundusz inwestycyjny Heitman European Property Partners IV (Luksemburg), nieposiadający osobowości prawnej. HEPP IV w imieniu własnym i Heitman prowadzi działalność m.in. w zakresie kupna, sprzedaży i zarządzania nieruchomościami. Aberdeen Marynarska prowadzi zaś działalność w zakresie wynajmu i zarządzania nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania.

HYDROBUDOWA

Sąd Rejonowy w Poznaniu, XI Wydział Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Naprawczych, uznał, że postanowienie z 11 czerwca o ogłoszeniu upadłości Hydrobudowy Polska z możliwością zawarcia układu jest prawomocne - poinformowała Hydrobudowa w komunikacie.

KUPIEC

Kupiec, spółka zajmująca się transportem i spedycją, podniosła prognozy wyników finansowych na 2012 r. Zysk netto ma wynieść 813 tys. zł wobec 438 tys. zł zakładanych wcześniej, a przychody mają sięgnąć 14,3 mln zł w stosunku do 12,7 mln zł we wcześniejszej prognozie - podała spółka w komunikacie.

"Przygotowana uprzednio prognoza była bardzo ostrożna z uwagi na sytuację makroekonomiczną w Europie oraz mniejsze obroty w pierwszym kwartale 2012 r. Jednakże miesiące kwiecień i maj wykazały, że pomimo zawirowań w krajach południowej Europy, rynek zaczyna się stabilizować, a spółka wyraźnie zwiększa obroty i marże wraz z ilością współpracujących przewoźników" - poinformowano w komunikacie.

W I kwartale tego roku Kupiec wygenerował zysk netto na poziomie blisko 44 tys. zł, a przychody wyniosły prawie 2,56 mln zł.

2011 rok spółka zakończyła zyskiem netto wynoszącym ok. 264 tys. zł przy przychodach sięgających 11,05 mln zł.

MAX-BUD GRZEGORZ PAWŁOWSKI

9,5 mln zł zainwestuje firma budowlana MAX-BUD Grzegorz Pawłowski w uruchomienie produkcji konstrukcji stalowych i aluminiowych w Lublinie.

Inwestycja ma być realizowana na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Lublinie, która jest częścią Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. "Planowane uruchomienie produkcji konstrukcji stalowych i aluminiowych zapewni pracę co najmniej 15 osobom" - poinformowała w czwartek w komunikacie prasowym Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządza Strefą.

Inwestycja obejmuje zakup działek o powierzchni 1,7 ha, budowę hali produkcyjno - magazynowej o powierzchni 3,4 tys. m kw. oraz zakup maszyn i urządzeń do produkcji.

MAX-BUD Grzegorz Pawłowski specjalizuje się w robotach budowlanych, drogowych, instalacyjnych, sanitarnych i elektrycznych w budynkach użyteczności publicznej, sportowych, produkcyjnych, handlowych, mieszkalnych. Funkcjonuje na rynku od 2001 r.

Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK Mielec powstała w 1995 r. Jej łączny obszar to 1246 ha, na który składają się tereny położone w 16 różnych miastach w województwach lubelskim, małopolskim, podkarpackim i zachodniopomorskim. Strefa oferuje inwestorom m.in. pomoc publiczną w formie ulg podatkowych i kompleksową obsługę projektów realizowanych w strefie. Od początku istnienia mieleckiej strefy na jej terenach przedsiębiorcy zainwestowali ok. 4,9 mld zł, co przyniosło ok. 14,5 tys. miejsc pracy. Obecnie na terenie strefy działalność prowadzi 130 przedsiębiorców.

PEKAES

Rada nadzorcza Pekaes przekazała pełnienie obowiązków prezesa spółki Maciejowi Bachmanowi, niedawno powołanemu członkowi zarządu firmy, dyrektorowi finansowemu. Chce on skupić się na zwiększeniu sprzedaży, kontroli kosztów i wzroście rentowności firmy - poinformował Pekaes w komunikacie.

"Chcemy skupić się na wzroście wolumenu sprzedaży, lepszej kontroli kosztów, a tym samym na wzroście rentowności firmy. Będziemy również efektywnie wykorzystywać dostępne środki finansowe firmy, tak aby jeszcze bardziej wzmacniać i tak już wyraźnie niedowartościowaną wycenę spółki" - poinformował cytowany w komunikacie Maciej Bachman, p.o. prezesa.

Maciej Bachman dołączył do grupy w marcu 2012 roku. Wcześniej przez trzy lata pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora ds. finansów i administracji w firmie logistycznej Spedimex. W poprzednich latach pracował m.in. w Ernst & Young, Andersen Business Consulting i Arthur Andersen.

TRAKCJA-TILTRA

Maciej Radziwiłł prezes Trakcji -Tiltra, złożył rezygnację z pełnionej funkcji, nie podając przyczyn - poinformowała firma w komunikacie. Na funkcję pełniącego obowiązki prezesa został powołany Roman Przybył, dotychczasowy wiceprezes.

"Przyczyny rezygnacji nie zostały wskazane. Rezygnacja pana Macieja Radziwiłła została przyjęta dziś, tj. 21 czerwca 2012 r., przez radę nadzorczą spółki" - napisano w komunikacie. (PAP)

jow/ jtt/ mto/ asa/ morb/ ren/ amac/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)