Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
psl
18.06.2011 13:19

PSL do wyborów z "gestem Kozakiewicza"

Władysław Kozakiewicz będzie liderem warszawskiej listy PSL.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Lekkoatleta, mistrz olimpijski z 1980 r. Władysław Kozakiewicz będzie liderem warszawskiej listy PSL. - *_ Potrafimy przeskoczyć granice naszych marzeń. Myślę, że symbolicznie to przesłanie pokazuje pan Władysław Kozakiewicz - _zachwalał kandydata Waldemar Pawlak.*

Przed południem rozpoczęła się mazowiecka konwencja PSL, która zatwierdzi kształt list na jesienne wybory parlamentarne w tym regionie. Kozakiewicz, mistrz olimpijski w skoku o tyczce z Moskwy w 1980 r. zasłynął m.in. pokazaniem tam charakterystycznego gestu, który wykonał w stronę gwiżdżących kibiców sowieckich. Od tego czasu gest ten nazywany jest jego imieniem.

Do osiągnięć sportowca nawiązywał podczas przemowy przed pomnikiem Wincentego Witosa prezes PSL Waldemar Pawlak. _ Potrafimy przeskoczyć granice naszych marzeń. Myślę, że symbolicznie to przesłanie pokazuje pan Władysław Kozakiewicz, bo w tamtym czasie i +gest Kozakiewicza+ i ten wynik był czymś, co budowało nastrój i wielką pasję u Polaków, że można, że w najtrudniejszych sytuacjach trzeba przeskakiwać granice swoich marzeń _ - mówił Pawlak.

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁ GEST KOZAKIEWICZA:

_ - To będzie wspólny sukces Polaków, jeżeli będziemy potrafili wybrać porozumienie, a nie konflikty i bijatykę. Jeśli potrafimy budować, a nie niszczyć się wzajemnie, jeśli potrafimy ze sobą współpracować tak po ludzku, bo dla nas człowiek jest najważniejszy _ - dodał wicepremier.

Oświadczył też, że PSL nie ma obaw, żeby twardo stawać nawet _ wobec najmożniejszych, wobec banków _. Przypomniał, że on sam i jego ugrupowanie zgłaszało propozycje zmian w przepisach przewidujące zmniejszenie obciążeń dla Polaków, którzy mają kredyty hipoteczne w walutach obcych.

PSL ma zamiar zgłosić w Senacie poprawkę do prawa bankowego, która będzie regulowała wysokość spreadów (różnic między kursem kupna a sprzedaży walut). Ludowcy chcą, żeby PO poparła ich rozwiązanie, które przewiduje, że raty kredytowe byłyby przeliczane po średnim kursie NBP, a nie, jak obecnie, po kursie dyktowanym przez bank. W pracach sejmowych Platforma odrzuciła taki wniosek; złożyła w Sejmie własny projekt, który zakłada, że spłata rady kredytu w walucie obcej będzie możliwa bez konieczności podpisywania aneksu, za co teraz banki pobierają opłatę.

_ - Nie wszyscy potrafili wstać z kolan, ale liczymy, że taki czas wkrótce nadejdzie _ - powiedział, nawiązując do zeszłotygodniowej wypowiedzi premiera Donalda Tuska, który podczas konwencji PO w Gdyni mówił: _ jeśli wygramy - nasz przyszły rząd - nie będzie się nisko kłaniał ani bankierom, ani związkowcom; nie będziemy klęczeli przed księdzem, bo do klęczenia jest kościół - przed Bogiem _.

Pawlak wspominał też przesłanie Witosa, które - jak podkreślił - pasuje też do obecnych czasów. _ Strzeżcie się, nie dajcie się zwieść fałszywym prorokom, ani rzekomym cudotwórcom. Głosujcie na tych, których znacie. To będzie nasz wspólny sukces _ - podkreślił.

Szef mazowieckiego PSL Adam Struzik mówił, że jego ugrupowanie zaprosi na listy wyborcze Polaków rozsianych po całym świecie. _ - Część z nich wyjechała za chlebem, część z powodów politycznych. Dzisiaj musimy dać im szansę i ofertę, aby nie tylko deklarować: +wracajcie do kraju+, ale żeby mieli wpływ na rozwiązywanie fundamentalnych problemów _ - podkreślał polityk.

_ - Listy PSL dla naszych rodaków i ze Stanów Zjednoczonych i z Kanady i z Ameryki Południowej, Europy, Wielkiej Brytanii, Grecji są otwarte. Zapraszamy was dzisiaj nasi rodacy. Przyjeżdżajcie! Na naszych listach jest dla was miejsce _ - deklarował.

Kozakiewicz to tylko jedno z zaskoczeń na listach ludowców. Urszula Górska-Kafyri (córka legendarnego trenera Kazimierza Górskiego) będzie miała trzecie miejsce na liście warszawskiej, natomiast Andrzej _ Bobo _ Bobowski, zwany królem kibiców, będzie miał _ 10 _. Z innych okręgów na Mazowszu wystartują: Waldemar Pawlak i obecni posłowie PSL: minister rolnictwa Marek Sawicki, Janusz Piechociński, Mirosław Maliszewski, Krzysztof Borkowski i Aleksander Sopliński.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t97431.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;mozemy;powtorzyc;wyborczy;sukces,71,0,821063.html) Pawlak: Możemy powtórzyć wyborczy sukces Na pomocniczość, budowanie wspólnoty i solidarność stawia w programie wyborczym PSL.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t97418.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;psl;nie;ma;okupu;za;miejsce;na;liscie,249,0,769017.html) W PSL nie ma okupu za miejsce na liście Ewa Kierzkowska ma nadzieję, że sympatycy partii wesprą Ludowców w czasie kampanii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t34774.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/pawlak;wynik;psl;tak;dobry;ze;az;mi;glos;odebralo,180,0,714676.html) Pawlak: Wynik PSL tak dobry, że aż mi głos odebrało Według sondaży, PSL uzyskało w samorządach poparcie na poziomie 13,1 proc.
Tagi: psl, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz