Notowania

usa
04.02.2009 14:57

Rosja: Brzeziński: USA już nie uważają Rosji za wroga

TASS) - Były doradca prezydenta USA Jimmy'ego Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego Zbigniew Brzeziński jest zdania, że Stany Zjednoczone już nie uważają Rosji za swego wroga.

Podziel się
Dodaj komentarz

*TASS) - Były doradca prezydenta USA Jimmy'ego Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego Zbigniew Brzeziński jest zdania, że Stany Zjednoczone już nie uważają Rosji za swego wroga. *

Powiedział o tym w wywiadzie dla rosyjskiego tygodnika "Echo Płaniety".

"Wynika to stąd, że geopolityczne różnice zdań między dwoma państwami nie mają już charakteru globalnego" - oznajmił Brzeziński w tygodniku, którego kolejny numer ukaże się w czwartek.

Brzeziński zaznaczył jednak, że Waszyngton jest zaniepokojony tym, że "imperialna nostalgia, która cechuje niektórych członków obecnej elity politycznej Rosji, negatywnie odbija się na perspektywach szerokiej współpracy ogólnoeuropejskiej".

Jak powiedział, Stany Zjednoczone mają nadzieję, że Rosja przezwycięży imperialną nostalgię i dostosuje się do nowej rzeczywistości, "w której życie w pokoju i przyjaźni z sąsiadami przynosi korzyść wszystkim". "Mamy nadzieję, że Rosja stanie się pełnowartościowym partnerem wspólnoty euroatlantyckiej" - powiedział Brzeziński.

Uważa on, że za nowej administracji w Waszyngtonie rosyjsko- amerykańskie stosunki poprawią się, "jeśli tylko do ich pogorszenia nie doprowadzą jakieś niepotrzebne(...) kryzysy w rodzaju rosyjsko-ukraińskiego czy rosyjsko-gruzińskiego". (PAP)

mw/ ro/

3522

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz