Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Zalewski
|

Rośnie sprzedaż samochodów w USA

0
Podziel się:

To kolejny optymistyczny sygnał wychodzenia gospodarki na prostą po kryzysie i recesji.

Rośnie sprzedaż samochodów w USA
(lorentey/CC/Flickr)
bETPNubp

Amerykanie kupują coraz więcej samochodów, co eksperci uważają za kolejny optymistyczny sygnał wychodzenia gospodarki USA na prostą po kryzysie i recesji.

Sprzedaż wzrosła w ubiegłym roku o 11 procent, przy czym najbardziej zwiększyła się sprzedaż średnich rozmiarów osobowych samochodów terenowych (SUV - Sport Utility Vehicle), jak Jeep Cherokee i Honda Pilot.

W 2010 r. sprzedano w USA 11,8 miliona samochodów i półciężarówek - o 1,4 miliona więcej niż w roku poprzednim. W grudniu najbardziej podskoczyła sprzedaż aut produkcji Hondy i Chryslera.

bETPNubr

Ekonomiści zwracają uwagę, że wzrost sprzedaży samochodów poprzedza zwykle ożywienie gospodarki po recesji. Oficjalnie zakończyła się ona w zeszłym roku, ale bezrobocie nadal utrzymuje się na wysokim poziomie 9,6 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/t75233.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/pierwszy;elektryczny;nissan;w;usa,117,0,733557.html) Pierwszy elektryczny Nissan w USA 20 tys. modeli Leafa po 25 tys. dolarów za sztukę
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t44091.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/150;tys;samochodow;bmw;w;usa;do;naprawy,237,0,699885.html) 150 tys. samochodów BMW w USA do naprawy Wszystko przez grożącą utratą mocy usterkę pompy paliwa.
bETPNubS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)