Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rozpoczął się Festiwal Tauron Nowa Muzyka

0
Podziel się

Koncert brytyjskiej wokalistki Lou Rhodes zainaugurował w czwartek
wieczorem w Katowicach czterodniowy festiwal Tauron Nowa Muzyka, który odbędzie się w
postindustrialnym krajobrazie dawnej kopalni "Katowice".

bEgOksoR

Koncert brytyjskiej wokalistki Lou Rhodes zainaugurował w czwartek wieczorem w Katowicach czterodniowy festiwal Tauron Nowa Muzyka, który odbędzie się w postindustrialnym krajobrazie dawnej kopalni "Katowice".

Lou Rhodes, która muzyczną karierę rozpoczynała w triphopowym duecie Lamb, wystąpiła jednak w sali koncertowej Akademii Muzycznej. To jej pierwszy i jedyny koncert w Polsce, wypełniły go m.in. piosenki z najnowszej płyty "One Good Thing".

Festiwal Tauron Nowa Muzyka, który prezentuje muzykę elektroniczną, odbywa się w tym roku już po raz piąty. Wśród gwiazd imprezy jest m.in. norweski zespół Jaga Jazzist. Zaprezentuje w Katowicach materiał z najnowszego, tegorocznego albumu - "One-Armed Bandit", którym artyści wracają do elektro-jazzowych korzeni.

bEgOksoT

Po raz drugi na festiwalu Tauron zaprezentuje się Bonobo, czyli brytyjski didżej Simon Green z zespołem, również prezentując nagrania z najnowszej płyty "Black Sands". Wielką Brytanię reprezentuje też kolejna gwiazda festiwalu - działający od początku lat 90. duet Autechre.

Wystąpią też cenione polskie zespoły, m.in. Dick4Dick, Loco Star, Pink Freud oraz Muariolanza.

Na festiwal składają się również imprezy towarzyszące. W tym roku będzie można uczestniczyć m.in. w warsztatach fotograficznych czy pokazach filmowych. Organizatorzy przygotowali też na terenie festiwalu przedszkole dla dzieci uczestników.

Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2006 roku na terenie Galerii Szyb Wilson w Katowicach. Następnie festiwal przez dwa lata gościł w Cieszynie, aby w ubiegłym roku wrócić do stolicy województwa, a dokładnie na teren dawnej kopalni "Katowice", gdzie w przyszłości powstanie nowa siedziba Muzeum Śląskiego. Atmosfera na terenie powstałej w początkach XIX w. kopalni spodobała się organizatorom i uczestnikom na tyle, że w tym roku główną część koncertów ulokowano ponownie w tym miejscu. (PAP)

bEgOksoZ

lun/ abe/ jra/

bEgOkspu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)