Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryanair uruchamia dwa nowe połączenia z Katowic

0
Podziel się:

Dziś i jutro przewoźnik uruchamia dwie nowe trasy - do Bristolu i Manchesteru.

Ryanair uruchamia dwa nowe połączenia z Katowic
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Linia lotnicza Ryanair zamierza w przyszłym roku przewieźć z lotniska Katowice w Pyrzowicach około 260 tysięcy pasażerów - 50 tysięcy więcej niż w roku 2011. Dziś i jutro przewoźnik uruchamia dwa nowe połączenia z Katowic - do Bristolu i Manchesteru.

Irlandzki Ryanair to największa linia niskokosztowa w Europie. Dotychczas z lotniska w podkatowickich Pyrzowicach przewoźnik oferował rejsy do Londynu-Stansted (siedem razy w tygodniu) oraz Dublina i Birmingham (po dwa razy w tygodniu). Teraz siatka połączeń wzrasta do pięciu.

Loty do Bristolu realizowane będą dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Połączenie do Manchesteru, które ruszy w środę, także będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu - w środę i niedzielę.

Natomiast 14 listopada Katowice zyskają bezpośrednie połączenia lotnicze z Gdańskiem i Rzeszowem. Będą to pierwsze połączenia z Pyrzowic do innych portów regionalnych. Dotąd w komunikacji krajowej port miał jedynie połączenie z Warszawą.

W przyszłym roku na podkatowickim lotnisku pojawi się kolejny nowy przewoźnik - skandynawskie linie lotnicze SAS, które uruchomią połączenie do Kopenhagi. Ruszy ono 26 marca. Loty do stolicy Danii realizowane będą cztery razy w tygodniu samolotami bombardier - 50- lub 88-miejscowymi.

Obecnie siatka połączeń pasażerskich Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach obejmuje loty regularne w 29 kierunkach oraz czarterowe na 14 trasach. Port rozbudowuje infrastrukturę obsługi technicznej samolotów, chcąc stać się portem bazowym dla kolejnych przewoźników.

W sezonie zimowym powiększa się także - w odniesieniu do poprzednich lat - siatka zimowych połączeń czarterowych. Z Katowice Airport dostępnych jest 14 kierunków - dwa razy więcej niż w poprzednim sezonie zimowym. Samoloty z Pyrzowic latają do Hiszpanii, Egiptu, Tunezji, Izraela, Maroka i Kenii. Porty docelowe to Fuerteventura, Teneryfa, Lanzarotte, Hurghada, Marsa El Alam, Sharm El Sheikh, Taba, Malaga, Sevilla, Enfidha, Agadir, Ejlat, Mombasa i Tel Aviv.

W ostatnich dniach rozpoczęła się modernizacja i rozbudowa terminalu pasażerskiego A, obsługującego ruch poza strefę Schengen. Kosztem prawie 11 mln zł obiekt otrzyma nową elewację od strony parkingu, zostanie także powiększony o tysiąc m kw. - do 8,6 tys. m kw. Prace zakończą się do połowy maja przyszłego roku.

W kwietniu tego roku, po kosztującej ponad 6 mln zł modernizacji, na lotnisku oddano do użytku hangar do obsługi technicznej samolotów. W trakcie budowy jest nowy hangar za 26 mln zł, gdzie będzie można równolegle serwisować dwa duże samoloty. Kosztem 81 mln zł w ciągu dwóch lat powstanie także nowa płyta postojowa na 13 maszyn.

Lotnisko Katowice w trzecim kwartale tego roku pod względem liczby odprawionych pasażerów zostało liderem wśród polskich portów regionalnych - w ciągu trzech letnich miesięcy odprawiono tu ponad 978,8 tys. pasażerów, o 8 proc. więcej niż przed rokiem. Od początku roku do końca września na pyrzowickim lotnisku odprawiono już 2,04 mln pasażerów, o 6 proc. więcej niż w tym samym czasie rok temu.

Władze lotniska zakładają, że w całym 2011 r. odprawionych zostanie na nim 2,55 mln pasażerów, w tym ponad 800 tys. w ruchu czarterowym. Jeżeli prognozy się sprawdzą, będzie to najlepszy wynik w historii podkatowickiego portu lotniczego.

Więcej wiadomości o liniach lotniczych i nowych połączeniach - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t21557.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/ryanair;zamierza;podwyzszyc;ceny;swoich;lotow,231,0,880359.html) Duży przewoźnik szykuje podwyżkę cen Irlandzki Ryanair przewiduje podniesienie opłat za przelot średnio do 12 proc. Przewoźnik lata m.in. na trasach z Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Łodzi i Gdańska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/t86439.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/nad;baltyk;samolotem;nowe;polaczenia,11,0,864267.html) Nad Bałtyk samolotem? Nowe połączenia W piątek zainaugurowane zostały regularne, bezpośrednie loty krajowe z Gdańska do Krakowa i Wrocławia. W tygodniu jest 10 połączeń do Krakowa i 9 do Wrocławia. Trasy obsługuje spółka Eurolot SA. Do dyspozycji pasażerów są samoloty typu ATR 42.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t92907.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/wielka;baza;ryanaira;we;wroclawiu,108,0,939372.html) Ryanair otworzy kolejną wielką bazę w Polsce To druga tak duża placówka przewoźnika w naszej części Europy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t96514.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/regiony-polski/dolnoslaskie/artykul/wroclawski;port;otwiera;nowe;polaczenia,162,0,910498.html) Wrocławski port otwiera nowe połączenia Wrocławskie lotnisko rozszerza siatkę biznesowych połączeń lotniczych. Od 4 października zwiększy się liczba lotów do Kopenhagi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)