Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sellin: w piątek decyzja o połączeniu Polski Plus z PiS

0
Podziel się

W piątek Polska Plus zdecyduje o połączeniu z PiS - poinformował w
poniedziałek PAP rzecznik ugrupowania, poseł Jarosław Sellin. Jak podkreślił, "reintegracja obu
środowisk jest uzgodniona".

bEhNGuoR

W piątek Polska Plus zdecyduje o połączeniu z PiS - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik ugrupowania, poseł Jarosław Sellin. Jak podkreślił, "reintegracja obu środowisk jest uzgodniona".

W piątek ma odbyć się kongres Polski Plus, podczas którego działacze partii będą podejmować decyzje w sprawie połączenia z PiS. "Jest uzgodniona reintegracja obu środowisk: PiS i Polski Plus. Podjęliśmy decyzję w prezydium, że zwołujemy kongres. Będzie miał zamknięty charakter. Podejmiemy uchwałą decyzję o reintegracji" - zapowiedział Sellin.

"Z tego, co wiem, ma być to pełna reintegracja. W moim przypadku po raz pierwszy będzie to obecność w PiS" - dodał. Sellin w przeszłości należał do klubu PiS, ale nie należał do tej partii.

bEhNGuoT

Zdaniem Sellina połączenie z PiS wynika "z naturalnego procesu", który zaczął się po katastrofie prezydenckiego samolotu 10 kwietnia. "Nie wynika to z tego, że są wybory samorządowe. Po 10 kwietnia szybko podjęliśmy decyzję o poparciu w wyborach prezydenckich Jarosława Kaczyńskiego. Za tym w sposób naturalny poszły rozmowy o zbliżaniu się środowisk, które dochodzą teraz do finału" - dodał Sellin.

Nieoficjalnie, ze źródeł zbliżonych do kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, PAP dowiedziała się, że decyzja dotycząca przyjęcia do partii działaczy Polski Plus będzie dyskutowana podczas sobotniej Rady Politycznej ugrupowania. "Kiedy decyzja będzie podjęta przez PiS, tego nie wiem" - zaznaczył Sellin.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński powiedział w poniedziałek PAP, że jeśli Polska Plus podejmie decyzję o połączeniu z Prawem i Sprawiedliwością, to jego ugrupowanie odniesie się do niej najprawdopodobniej podczas sobotniego posiedzenia Rady Politycznej.

Według statutu PiS, podejmowanie uchwał o połączeniu się PiS z inną partią lub partiami należy do wyłącznych kompetencji Kongresu Prawa i Sprawiedliwości. Do kompetencji Rady Politycznej należy z kolei określanie trybu i zasad takiego połączenia.

bEhNGuoZ

Z informacji PAP wynika, że w Radzie Politycznej PiS dwa miejsca dostaną przedstawiciele Polski Plus. Działacze Polski Plus znajdą się prawdopodobnie też na listach PiS w wyborach samorządowych.

Polska Plus skupia m.in. byłych polityków PiS, w tym Jerzego Polaczka (szef partii), Kazimierza M. Ujazdowskiego, Jarosława Sellina, Jana Filipa Libickiego, Lucjana Karasiewicza. W Sejmie działa też koło parlamentarne tej partii.

Przed wyborami prezydenckimi z Polski Plus odszedł Ludwik Dorn; zrobił to po tym, gdy ugrupowanie poparło kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego. Dorn, były wiceprezes PiS, w październiku 2008 r. został usunięty z tej partii m.in. za wywiady prasowe, w których "dezawuował kierownictwo partii i osobę samego prezesa" Jarosława Kaczyńskiego.

Partia Polska Plus powstała 9 stycznia 2010 r; utworzyli ją politycy skupieni wokół portalu społeczno-politycznego "Polska XXI", który ruszył 7 kwietnia 2008 r.(PAP)

bEhNGupa

tgo/ hgt/ ura/ jra/

bEhNGupu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)