Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sikorski pyta: Czy prezes PiS jest na proszkach?

0
Podziel się

Szef MSZ krytykuje artykuł Jarosława Kaczyńskiego adresowany do ambasadorów.

Sikorski pyta: Czy prezes PiS jest na proszkach?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEpxwsJN

*Szef MSZ krytykuje artykuł Jarosława Kaczyńskiego adresowany do ambasadorów. *
*akredytowanych w Polsce. *

_ - Opozycji oczywiście zawsze wolno powiedzieć więcej niż rządowi. Ale jeśli chodzi o kolejne wystąpienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego to, wybaczą państwo, ale ja zadaję sobie zawsze pytanie, czy tym razem pan prezes jest na proszkach, czy nie _ - powiedział Radosław Sikorski, pytany o komentarz do artykułu Jarosława Kaczyńskiego pt. _ Sojusznicy i wartości _.

Artykuł Jarosława Kaczyńskiego pt. _ Sojusznicy i wartości _ został skierowany do polityków i środowisk opiniotwórczych na świecie oraz do eurodeputowanych i ambasadorów akredytowanych w Polsce. Prezes Pis ostrzega w nim, że Rosja systematycznie odbudowuje swoją strefę wpływów, jednocześnie ocenia, że maleje zaangażowanie USA w Europie.

bEpxwsJP

Jarosław Kaczyński napisał, że celem prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz jego rządu było budowanie sojuszu dużych i mniejszych państw Europy środkowo-wschodniej, a tymczasem - jak ocenił - _ obecnie jesteśmy świadkami prób pomniejszania roli naszego regionu w Europie _. Według niego, zacieśnianie bilateralnej współpracy największych państw europejskich z Rosją, podyktowane względami ekonomicznymi, niesie ze sobą poważne konsekwencje polityczne i zmniejsza znaczenie UE.

Dodał też, że Polska jest stabilnym członkiem struktur międzynarodowych, jak NATO i UE, _ ale dla zapewnienia naszego interesu państwowego nie możemy wykluczyć raz na zawsze prawa weta przy decyzjach tych struktur, które będą sprzeczne z naszymi aspiracjami i priorytetami _.

Czytaj w Money.pl

bEpxwsKq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)