Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sikorski rozmawiał z Ławrowem o Smoleńsku

0
Podziel się:

Szef polskiej dyplomacji omawiał m.in. temat obchodów rocznicy katastrofy.

Sikorski rozmawiał z Ławrowem o Smoleńsku
(kprm.gov.pl)
bEEvBbLp

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski rozmawiał w sobotę w Monachium z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. Nieformalne spotkanie odbyło się na marginesie Monachijskiej Konferencji o Bezpieczeństwie.

Polski minister powiedział, że rozmowa dotyczyła _ bieżących spraw w relacjach polsko-rosyjskich _, w tym katastrofy smoleńskiej oraz sposobu uczczenia jej rocznicy. - _ To jednak bardzo delikatna sprawa i na razie musi być zachowana w dyskrecji _ - zastrzegł Sikorski.

Jak ujawnił, tematami spotkania z Ławrowem były też plany działań w stosunkach dwustronnych, na przykład dotyczących umowy o małym ruchu granicznym, a także zawarte w ostatnich dniach porozumienie z Rosją dotyczące zezwoleń na przewozy towarów. Jak powiedział Sikorski, umowa ta jest _ obopólnie korzystna _.

bEEvBbLr

Szef polskiej dyplomacji spotkał się również w Monachium z kilkuosobową delegacją Senatu USA, na której czele stoją republikanin John McCain i demokrata Joe Lieberman. Senatorowie pytali o polską ocenę sytuacji na Białorusi i w Rosji, stosunki polsko-rosyjskie, a także o stanowisko w sprawie zajść w Egipcie i innych krajach regionu.

W niedzielę przed południem na konferencji w Monachium Sikorski weźmie udział w dyskusji na temat przyszłości Afganistanu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t80037.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;inicjatywy;macierewicza;koncza;sie;awantura,140,0,710796.html) Sikorski: Inicjatywy Macierewicza kończą się awanturą Szefowi MSZ nie podoba się wyjazd polityków PiS do USA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t109873.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lawrow;obiecal;kolejne;dokumenty;w;sprawie;smolenska,13,0,669453.html) Ławrow obiecał kolejne dokumenty w sprawie Smoleńska Sikorski: To kilkaset tysięcy stron ważnych dokumentów ze śledztwa.
bEEvBbLS
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)