Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sikorski: Stany zawiodły PiS. Fotydze przykro przez WikiLeaks

0
Podziel się

Przeciek Wikileaks odsłaniający stosunek dyplomatów USA w Warszawie do polityki zagranicznej rządu PiS musi być dla tej partii szczególnie druzgocący - powiedział szef MSZ Radosław Sikorski.

Sikorski: Stany zawiodły PiS. Fotydze przykro przez WikiLeaks
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEiRyeER

Przeciek Wikileaks odsłaniający stosunek dyplomatów USA w Warszawie do polityki zagranicznej rządu PiS musi być dla tej partii _ szczególnie druzgocący _ - powiedział szef MSZ Radosław Sikorski.

W wypowiedzi dla Polskiego Radia Londyn (PRL24) minister, przebywający w Londynie w ramach inauguracji kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej za granicą, zauważył, że _ PiS szczególnie sobie ceni opinię Stanów Zjednoczonych _.

_ - Nigdy nie jest przyjemnie, gdy o naszym ministrze spraw zagranicznych i wysokich rangą politykach takie rzeczy piszą dyplomaci z tak ważnego kraju jak Stany Zjednoczone _ - zaznaczył.

bEiRyeET

_ - Wyobrażam sobie, że pani minister (Annie Fotydze)
jest najbardziej przykro, bo szczególnie sobie ceni stanowisko Stanów Zjednoczonych _ - dodał.

_ - Przypominam, że pan Jarosław Kaczyński sądził, iż katastrofę smoleńską można wyjaśnić tylko we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, a pan minister Witold Waszczykowski uważa, że całe bezpieczeństwo Polski można oprzeć tylko na współpracy z USA _ - kontynuował.

_ CZYTAJ WYWIAD MONEY.PL:

bEiRyeEZ

_ - Pani Fotyga z panem ministrem Macierewiczem podróżowali do Waszyngtonu i kolędowali u tamtejszych kongresmanów, zabiegając o rezolucję Kongresu USA w sprawie Smoleńska _ - dodał.

_ - Widać z tego, że największa partia opozycyjna szczególnie sobie ceni opinię Stanów Zjednoczonych. Taka opinia z czasów, gdy kierowali resortem spraw zagranicznych, musi być dla nich szczególnie druzgocąca _ - podsumował.

Z ujawnionych przez Wikileaks depesz wynika, że amerykańscy dyplomaci oceniali polski MSZ za czasów Fotygi jako zdemoralizowany i osłabiony - napisała _ Gazeta Wyborcza _. Oceniając kompetencje Fotygi i styl kierowania ministerstwem, w ujawnionych depeszach amerykańscy dyplomaci napisali m.in., że _ ma ona kłopoty z wewnętrznym zarządzaniem personelem resortu, któremu, jak się wydaje - zresztą z wzajemnością - nie ufa _.

bEiRyeFa

Anna Fotyga oświadczyła, że ujawnione przez Wikileaks depesze ambasady USA Warszawie z czasów, gdy kierowała ona polskim MSZ, są manipulacją wyborczą.

Przed przyjazdem do redakcji PRL24 Sikorski złożył wieniec pod pomnikiem polskich lotników w Northolt i spotkał się z kombatantami.

O WikiLeaks czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t78267.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wikileaks;czechy;to;najbardziej;skorumpowany;kraj;europy;srodkowej,204,0,903884.html) Sąsiad Polski najbardziej skorumpowany O wybuchających aferach korupcyjnych amerykańscy dyplomaci informowali Waszyngton obszernie i często już od początku lat 90.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t125420.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wikileaks;idzie;na;wojne;z;the;guardian;ten;wyciek;zagraza;bezpieczenstwu,52,0,901172.html) WikiLeaks oskarża znany dziennik. O co? Demaskatorski portal WikiLeaks oskarżył dziennikarza śledczego o spowodowanie wycieku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t125420.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/portal;wikileaks;zaatakowany;czego;boja;sie;stany,217,0,900569.html) Atak na WikiLeaks. Co chcieli ujawnić? Amerykanie twierdzą, że serwis demaskuje ich informatorów.
bEiRyeFu
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)