Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Siwiec: Kwaśniewski powinien tworzyć listy do PE

0
Podziel się:

Europoseł Marek Siwiec powiedział, że razem z Januszem Palikotem chcą namówić byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, aby zaczął tworzyć listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego.

Siwiec: Kwaśniewski powinien tworzyć listy do PE
(Reporter)

Europoseł Marek Siwiec powiedział, że razem z Januszem Palikotem chcą namówić byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, aby zaczął tworzyć listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego. Jak dodał, byłoby dobrze, gdyby Kwaśniewski też wystartował w wyborach do PE.

- _ Razem z Palikotem chcemy namówić Aleksandra Kwaśniewskiego, żeby wykorzystał swój potencjał i zaczął tworzyć listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego. On będzie dobierał ludzi, patrzył, kto do projektu pasuje. Jest wielu takich, którzy w SLD nie realizują swojego potencjału politycznego. Dobrze by było, gdyby sam Kwaśniewski też wystartował w wyborach do PE _ - powiedział Siwiec w RMF FM.

Jak dodał, chodzi o jednoczenie sił proeuropejskich. - _ 40 procent Polaków jest za wspólną walutą europejską, to są ci, którzy naprawdę chcą żyć w kontynencie, który będzie działał na tych samych zasadach _ - zaznaczył Siwiec.

Dopytywany, czy Kwaśniewski powinien tworzyć listę wyborczą złożoną z działaczy Ruchu Palikota i SLD, czy też nową listę z nowymi ludźmi, Siwiec powiedział: - _ Nie ma tak, żeby wszystko było całkiem nowe, ale nie ma też tak, żeby było całkiem stare. To się musi odwołać do bytów istniejących. Bytem istniejącym jest Ruch Palikota. Ja, mimo że wyglądam niepozornie, też jestem istniejącym bytem. Jeżeli (Kwaśniewski) podejmie to dzieło, to będzie dobierał ludzi. Będzie patrzył na tych, kto pasuje do przesłania _.

Według europosła jest bardzo dużo ludzi, którzy nie realizują swojego potencjału politycznego w SLD, a lokują się po lewej stronie. Siwiec w grudniu ub.r. wystąpił z SLD pod 23 latach członkostwa. Jak mówił, SLD prowadzi politykę, która nie gwarantuje wyjścia z opozycji oraz nie umie współpracować z partnerami, w tym m.in. z Ruchem Palikota.

Czytaj więcej w Money.pl
Palikot chce 30 procent. Zobacz, ile dostanie Ten plan się nie uda. Filozof z Biłgoraja przegra z karpiem i choinką - pisze Paweł Zawadzki.
Tak Palikot z Millerem strzelają sobie w stopę Maciej Miskiewicz o tańcach godowych i wojennych po lewej stronie sceny politycznej.
"Kto z krzyżem walczy od krzyża zginie", czyli kto kogo najpierw zabije? Bartosz Chochołowski analizuje słowa Beaty Kempy.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)