Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alkohol
24.07.2006 11:28

Śląskie: Zlikwidowano nielegalne rozlewnie alkoholu

Dwie nielegalne rozlewnie alkoholu z liniami do destylacji rozcieńczalnika spirytusowego zlikwidowała śląska Straż Graniczna - poinformował w poniedziałek jej rzecznik mjr Grzegorz Klejnowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dwie nielegalne rozlewnie alkoholu z liniami do destylacji rozcieńczalnika spirytusowego zlikwidowała śląska Straż Graniczna - poinformował w poniedziałek jej rzecznik mjr Grzegorz Klejnowski. *

W wynajętych garażach w Rudzie Śląskiej i Zebrzydowicach rozcieńczalnik był oczyszczany z dodatku szkodliwych substancji, a otrzymany w ten sposób spirytus trafiał prawdopodobnie na polskie targowiska i do Czech.

Podczas akcji w Zebrzydowicach strażnicy znaleźli też samochód przystosowany do przemytu spirytusu - z przerobionymi zbiornikami gazu i paliwa, w których przewożony był alkohol. Zabezpieczyli również ok. 1 tys. litrów alkoholu.

Zatrzymano dwóch młodych mężczyzn. Oprócz przestępstw karno- skarbowych mogą też odpowiedzieć za wprowadzanie do obiegu alkoholu, który mógł zagrażać zdrowiu lub życiu ludzi. (PAP)

lun/ jra/

Tagi: alkohol, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz