Notowania

rząd
12.11.2008 16:49

Sobotnia Rada Krajowa PO podsumuje roku rządów PO-PSL

Rada Krajowa PO podsumuje w sobotę rok rządów koalicji PO-PSL, omówi też przygotowania do przyszłorocznych eurowyborów. Oddzielnych, rządowych obchodów roku gabinetu Donalda Tuska na razie nie zaplanowano.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rada Krajowa PO podsumuje w sobotę rok rządów koalicji PO-PSL, omówi też przygotowania do przyszłorocznych eurowyborów. Oddzielnych, rządowych obchodów roku gabinetu Donalda Tuska na razie nie zaplanowano. *

Prezydent Lech Kaczyński powołał rząd Donalda Tuska 16 listopada 2007 r.

Rada Krajowa Platformy odbędzie się w warszawskim Novotelu. Jako pierwszy ma zabrać głos Donald Tusk, będzie mówił o osiągnięciach swojego gabinetu. Wicepremier Grzegorz Schetyna ma przedstawić kalendarz przygotowań do wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2009 r. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski razem z szefem klubu PO Zbigniewem Chlebowskim podsumują mijający rok od strony parlamentarnej.

Władze partii, które planowały początkowo zwołać Radę najwcześniej w grudniu, postanowiły ostatecznie, że lepszy wydźwięk uzyskają łącząc posiedzenie Rady z przypadającą właśnie rocznicą rządu PO-PSL. Tym bardziej, że sam rząd nie planuje na razie specjalnych obchodów roku funkcjonowania.

Po stu dniach urzędowania premier na specjalnej konferencji prasowej podsumował dotychczasowe dokonania, a szef jego gabinetu Sławomir Nowak przedstawił też plany na najbliższe 1500 dni (czyli do końca kadencji) i 3000 dni (gdyby PO wygrała kolejne wybory). W uroczystości w Kancelarii Premiera wzięli udział ministrowie, wojewodowie oraz parlamentarzyści PO i PSL. Tym razem wszystko wskazuje na to, że nie będzie większej fety. "Nie planujemy żadnych szczególnych obchodów, czy widowiskowych przekazów. Jesień jest zawsze czasem wytężonej pracy i tak też w tej chwili pracuje rząd" - powiedział PAP sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rafał Grupiński. O obchodach roku gabinetu Tuska nie informuje też Centrum Informacyjne Rządu.

"Najprawdopodobniej będzie tak, że premier po prostu w najbliższym czasie częściej będzie się pojawiał w mediach, a z jakichś większych obchodów zrezygnujemy. Oczywiście może się to jeszcze zmienić, ale na razie nic na to nie wskazuje. Wszyscy są po prostu zajęci" - mówi PAP zastrzegający anonimowość rozmówca z kręgów rządowych.

Premier w środę składa wizytę w Niemczech, gdzie we Frankfurcie nad Menem spotkał się z prezesem Europejskiego Banku Centralnego. W czwartek Tusk udaje się do Paryża, gdzie będzie rozmawiał z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym.

Rada Krajowa PO ma zająć się też przygotowaniami do wyborów do PE. Nie ustają spekulacje, czy do PE będą kandydować niektórzy ministrowie rządu Donalda Tuska. Mówi się m.in. o minister zdrowia Ewie Kopacz i minister nauki Barbarze Kudryckiej. Regiony dostały na razie tylko luźne wytyczne, żeby pracowały nad listami.

21-22 listopada parlamentarzyści Platformy wezmą udział w wyjazdowym posiedzeniu klubu w Rawie Mazowieckiej, na którym podsumują rok działania rządu PO-PSL oraz klubu parlamentarnego.

W posiedzeniu klubu ma wziąć udział premier oraz członkowie rządu. (PAP)

laz/ par/ jra/

Tagi: rząd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz