Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stolica: W weekend utrudnienia dla pasażerów komunikacji

0
Podziel się

W weekend ul. Towarową (między pl. Zawiszy i ul. Daszyńskiego) oraz między
pętlą Żerań Wschodni i rondem Żaba nie będą jeździć tramwaje, objazdami pojadą też autobusy -
poinformował w czwartek Zarząd Transportu Miejskiego.

bEiyasBN

W weekend ul. Towarową (między pl. Zawiszy i ul. Daszyńskiego) oraz między pętlą Żerań Wschodni i rondem Żaba nie będą jeździć tramwaje, objazdami pojadą też autobusy - poinformował w czwartek Zarząd Transportu Miejskiego.

W najbliższy weekend remontowane będą odcinki torów na ważnych trasach tramwajowych. Spowodowane tym zmiany w komunikacji miejskiej obowiązywać będą od nocy z piątku na sobotę do poniedziałkowego poranka. Tramwaje i autobusy pojadą trasami zastępczymi, niektóre linie tramwajowe będą zawieszone. Uruchomiona będzie dodatkowa linia tramwajowa 71 oraz autobusowa komunikacja zastępcza.

Od godz. 0.40 w sobotę do godz. 3.30 w poniedziałek ruch tramwajowy będzie całkowicie wyłączony na odcinku ul. Towarowej między pl. Zawiszy a rondem Daszyńskiego oraz na trasie Annopol-Rembielińska-Budowlana-Odrowąża, do ronda Żaba.

bEiyasBP

Na Targówku zostanie utworzony w tym czasie węzeł przesiadkowy w rejonie ul. Namysłowskiej. Oprócz linii na co dzień kursujących ul. Starzyńskiego będą tam dojeżdżać autobusowe linie zastępcze: Z-2 z Bródna i Z-4 z Żerania Wschodniego oraz linia 212 z Targówka, której trasa będzie wydłużona. Przy Namysłowskiej pasażerowie będą mogli przesiąść się do tramwajów linii 4 oraz linii 71, która będzie kursować między Gocławkiem a pętlą Nowe Bemowo.

Trasami zastępczymi pojadą tramwaje 25, 78 oraz T. Kursowanie linii 1, 3, 22 i 24 zostanie zawieszone.

Na czas prac na ul. Towarowej uruchomiona zostanie linia autobusowa Z-6, która będzie kursować wzdłuż wyłączonego z ruchu odcinka torowiska - między pl. Zawiszy i ul. Okopową. Podczas prac na pl. Zawiszy niemożliwy będzie przejazd na wprost przez rondo, w kierunku Dworca Zachodniego i pl. Narutowicza. Kursujące tamtędy autobusy od ok. godz. 23.30 w piątek do godz. 4 w poniedziałek pojadą objazdami.

W związku z remontem nawierzchni jezdni ul. Ordona - na odcinku od ul. Kasprzaka do ul. Wolskiej, od godz. 22 w piątek do poniedziałku objazdami jeździć będą także autobusy linii 105, 125, 154, 159 i 184.

bEiyasBV

Nawierzchnię drogowcy będą wymieniać w ten weekend także na północnej jezdni ul. Abrahama - na odcinku od ul. Fieldorfa do ul. Bora-Komorowskiego. Od godz. 22 w czwartek do niedzieli objazdami pojadą autobusy linii 111 i 311.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w komunikacji miejskiej oraz aktualne rozkłady jazdy można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego: www.ztm.waw.pl. (PAP)

mca/ wkr/ mow/

bEiyasCq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)