Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strzelanina obok siedziby Pentagonu

0
Podziel się:

Rannych jest dwóch policjantów, w szpitalu zmarł napastnik. To bilans strzelaniny w sąsiedztwie Pentagonu.

Strzelanina obok siedziby Pentagonu
(cliff1066/CC/Flickr)

Napastnik oddał strzały do ochraniających Pentagon policjantów na punkcie kontrolnym. Władze raczej nie podejrzewają terroryzmu, ale też go nie wykluczają.

Według ostatnich doniesień napastnik, ciężko raniony przez policjantów, zmarł. Wcześniej informowano, że podejrzanym jest 36-letni mężczyzna, obywatel amerykański John Patrick Bedell.

Dwóch policjantów, do których strzelał, jest lekko rannych.

Policja bada również, czy sprawca napadu miał wspólnika. Jak poinformowano, przed atakiem rozmawiał on z innym mężczyzną.

Do incydentu doszło około godz. 18.40 czasu lokalnego (o godz. 00.35 w piątek czasu polskiego). Napastnik podszedł do punktu kontrolnego. Wydawało się, że próbuje dostać się do pilnie strzeżonej siedziby resortu obrony.

Sięgnął do kieszeni, jak gdyby próbował wyciągnąć przepustkę. Wyjął broń i bez ostrzeżenia zaczął strzelać - zrelacjonował szef jednostki ochraniającej Pentagon Richard Keevil. _ - Nie miał na twarzy żadnych emocji _ - dodał Keevil. Policjanci odpowiedzieli ogniem z broni półautomatycznej.

Natychmiast po strzelaninie Pentagon zamknął dostęp do swojego gigantycznego kompleksu biurowego. Nieco później pozwolono pracownikom budynku na opuszczenie go jednym, wyznaczonym korytarzem.

ZOBACZ RELACJĘ ASSOCIATED PRESS (ang.)

Stacja metra Pentagon niemal przylega do silnie strzeżonego kompleksu.

Od czasu zmian w ochronie budynku po atakach terrorystycznych z 11 września 2001 roku pasażerowie nie mogą bezpośrednio podchodzić do budynku. Muszą wyjechać windą na powierzchnię, a następnie przejść przez punkt kontrolny na zewnątrz budynku.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)