Notowania

policjanci
05.10.2008 20:20

Świętokrzyskie: Zabił brata i postrzelił ścigającego go policjanta

(dochodzą inf. o stanie policjanta i szczegóły zdarzenia)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzą inf. o stanie policjanta i szczegóły zdarzenia)

5.10.Kielce (PAP) - Poszukiwany przez policję przestępca zabił brata i postrzelił policjanta. Zabójcę ujęto po pościgu. Ranny policjant przebywa w szpitalu. Jego życie nie jest zagrożone.

Sceny te rozegrały się w niedzielę po południu w Jędrzejowie (Świętokrzyskie). Jak podała policja, kierowca skody favorit potrącił autem na ulicy przechodnia, po czym oddał do niego kilka strzałów z broni palnej. W pościg za przestępcą ruszył patrol policji.

Ścigany porzucił auto i uciekał pieszo. Podczas szamotaniny, która wywiązała się w czasie zatrzymania, strzelił w kierunku jednego z policjantów, raniąc 37-letniego funkcjonariusza. Po chwili został obezwładniony.

"Policjanta z raną brzucha umieszczono w szpitalu, gdzie był operowany. Lekarze oceniają, że stan jego zdrowia nie zagraża życiu" - powiedziała PAP mł. asp. Karolina Stachura z zespołu prasowego komendanta świętokrzyskiej policji.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 43-letni mężczyzna, mieszkaniec Jędrzejowa - jak się okazało zabójca swego o trzy lata młodszego brata - był poszukiwany za inne przestępstwa kryminalne. Policja odmawia bliższych informacji na ten temat.

Według nieoficjalnego źródła, sprawca strzelaniny miał odpowiadać przed organami ścigania m.in. za napad - z nożem w ręku - na własną matkę.

Zatrzymanego 43-latka przesłuchał już prokurator. (PAP)

Tagi: policjanci, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz