Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Syria mogła zniszczyć dowody użycia broni chemicznej

0
Podziel się:

- Musimy być teraz realistami w sprawie tego, co może osiągnąć ekipa ONZ - powiedział Hague dziennikarzom.

Syria mogła zniszczyć dowody użycia broni chemicznej
(U.S. Department of State/PD/wikimedia)

_ Musimy być teraz realistami w sprawie tego, co może osiągnąć ekipa ONZ _ - oświadczył w niedzielę minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii William Hague.

_ - Faktem jest to, że znaczna część dowodów mogła zostać zniszczona niedawnym ostrzałem artyleryjskim. Inne dowody mogły ulec degradacji w ciągu ubiegłych kilku dni, a jeszcze inne mogły zostać poddane fałszowaniu _ - dodał szef brytyjskiej dyplomacji.

Władze Syrii zgodziły się w niedzielę, by inspektorzy ONZ zbadali tereny pod Damaszkiem, gdzie 21 sierpnia miało dojść do ataku chemicznego z setkami ofiar śmiertelnych.

Syryjska opozycja twierdzi, że przez następne dni rejon ten ostrzeliwała artyleria, rozpraszając ślady bojowych środków trujących. Inspektorzy ONZ mają przystąpić do pracy w poniedziałek.

Czytaj więcej w Money.pl
Syria zgadza się na inspekcję ONZ. USA gotowe do ataku Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon chce pełnego, bezstronnego i natychmiastowego śledztwa w sprawie doniesień o użyciu broni chemicznej.
Będzie śledztwo ONZ w sprawie broni chemicznej Inspektorzy mają zbadać przypadki użycia w syryjskim konflikcie broni chemicznej - donoszą irańskie media.
John Kerry chce zmusić Syrię do zgody na... - _ Jeśli rząd Syrii nie ma nic do ukrycia, to powinien umożliwić natychmiastowy i nieograniczony dostęp do miejsca domniemanego ataku _- powiedział Kerry.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)