Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szpitale powiatowe z Warmii i Mazur podpisały kontrakty z NFZ

0
Podziel się

12 szpitali powiatowych z Warmii i Mazur, które żądały na 2010 rok więcej
pieniędzy na świadczenia medyczne, podpisało w piątek z NFZ kontrakty na leczenie pacjentów w tym
roku.

bEhwXdfp

12 szpitali powiatowych z Warmii i Mazur, które żądały na 2010 rok więcej pieniędzy na świadczenia medyczne, podpisało w piątek z NFZ kontrakty na leczenie pacjentów w tym roku.

O zakończeniu negocjacji i podpisaniu kontraktów ze szpitalami poinformował PAP dyrektor oddziału regionalnego NFZ Andrzej Zakrzewski.

Podkreślił, że szpitale przyjęły proponowane przez NFZ warunki i podpisały kontrakty na świadczenia we wszystkich zakresach leczenia. Dodał, że w negocjacje, które trwały kilkanaście dni, włączył się marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas (PO).

bEhwXdfr

Dyrektor szpitala powiatowego w Piszu Marek Skarzyński, który podpisał kontrakt z NFZ, powiedział, że Fundusz zaproponował nieco lepsze warunki niż w ubiegłym roku.

"Oprócz umowy na piśmie, czyli kontraktu na 2010 rok, jest także obietnica dotycząca ewentualnych dodatkowych pieniędzy. Jeśli spłyną dodatkowe pieniądze, to mamy je otrzymać. To jest umowa dżentelmeńska"- wyjaśnił dyrektor Skarzyński. Dodał, że takie zapewnienie usłyszał od marszałka województwa, który włączył się w rozmowy dyrektorów szpitali z NFZ.

"Pan marszałek obiecał, że gdyby dodatkowe pieniądze spłynęły do województwa, to otrzymają je w pierwszej kolejności szpitale powiatowe, a następnie szpitale podlegające samorządowi województwa"- podkreślił Skarzyński.

Marszałek Jacek Protas w komunikacie przesłanym PAP napisał, że osiągnięte w piątek porozumienie wymagało dobrej woli ze strony dyrektorów szpitali, którzy walczyli o lepszy dostęp do usług zdrowotnych dla swoich pacjentów. Marszałek podkreślił, że teraz pozostaje wspólne zabieganie o dodatkowe pieniądze dla warmińsko-mazurskiego NFZ, które umożliwią poprawę warunków leczenia mieszkańców regionu.

bEhwXdfx

Starostowie i dyrektorzy szpitali powiatowych z Warmii i Mazur od połowy grudnia zapowiadali, że nie przyjmą warunków finansowych NFZ na leczenie pacjentów w 2010 roku. W rezultacie sporu 12 placówek nie podpisało 31 grudnia całościowych kontraktów na tegoroczne leczenie. Jak informował 7 stycznia dyrektor NFZ sześć szpitali podpisało częściowe uzgodnienia a sześć nie podpisało w ogóle. Na początku stycznia NFZ ogłosił konkurs ofert, do którego przystąpiły placówki. (PAP)

ali/ itm/ mag/

bEhwXdfS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)