Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szwecja: Rząd obiecuje dodatkowe wydatki

0
Podziel się

Szwedzka czteropartyjna centroprawicowa koalicja rządowa obiecała
w czwartek, że jeśli wygra wrześniowe wybory parlamentarne, wyda w latach 2010-14 dodatkowe 9,2 mld
koron (1,22 mld dolarów) na świadczenia społeczne, oświatę i wsparcie zatrudnienia.

bEiVjbLV

Szwedzka czteropartyjna centroprawicowa koalicja rządowa obiecała w czwartek, że jeśli wygra wrześniowe wybory parlamentarne, wyda w latach 2010-14 dodatkowe 9,2 mld koron (1,22 mld dolarów) na świadczenia społeczne, oświatę i wsparcie zatrudnienia.

Z kwoty tej około 3 mld koron zostałoby przekazane samorządom, których budżety ucierpiały w wyniku niedawnego kryzysu finansowego, a 6,2 mld zasiliłoby fundusz oświaty, sprzyjając tworzeniu nowych miejsc pracy.

"Chcemy podkreślić, że ważne jest dbanie o istotę państwa dobrobytu i że istnieje margines bezpieczeństwa (dla władz samorządowych). To sposób na ochronę ważnej dziedziny podczas trudnego kryzysu. Uważam za ważne, by szkoły i służba zdrowia dysponowały niezbędnymi funduszami nawet wtedy, gdy Szwecja przechodzi przez surowy kryzys" - powiedział dziennikarzom w Visby na Gotlandii premier Fredrik Reinfeldt.

bEiVjbLX

Pomoc dla władz lokalnych ma im pomóc w utrzymaniu szpitali i szkół - co jest ich zadaniem statutowym.

Dzięki restrykcyjnej polityce budżetowej finanse publiczne Szwecji są w lepszym stanie niż w większości pozostałych państw Unii Europejskiej. (PAP)

dmi/ ro/

6580850

bEiVjbMy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)