Notowania

usa
11.12.2008 07:07

Terroryści zakładają bazy w Somalii i Jemenie

Pentagon jest zaniepokojony. Admirał Mullen wzywa świat do wspólnej reakcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów USA admirał Michael Mullen (na zdjęciu) oświadczył, że Pentagon jest zaniepokojony powstawaniem baz terrorystów w Somalii i Jemenie.

_ - Jestem niezmiernie zaniepokojony _ - powiedział Mullen na konferencji prasowej. _ - Sądzę, że zarówno my, jak i wspólnota międzynarodowa powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, by zapobiec powstawaniu kolejnych siedlisk terrorystów _ - dodał Mullen wykluczył jednak możliwość zbrojnej interwencji USA.

W Somalii od 1991 roku trwa wojna domowa. Popierany przez Zachód tamtejszy rząd tymczasowy walczy z islamskimi rebeliantami. Siły rządowe poparła Etiopia, która wysłała do Somalii swoje wojska, ale do końca roku ma je wycofać. Rebelia islamistów nasila się i rozlewa po kraju.

Jemen, leżący na południu Półwyspu Arabskiego, jest również ostatnio wstrząsany serią zamachów przypisywanych Al-Kaidzie.

17 września Al-Kaida zorganizowała zamach na ambasadę USA w Sanie, w którym zginęło 19 osób. Był to drugi atak na tę placówkę w ciągu sześciu miesięcy.

Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz