Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opłaty za przedszkola
25.09.2011 17:12

Tusk: Będzie subwencja opłat za przedszkola

Premier Donald Tusk zapowiada rozwiązanie, które ma ulżyć rodzicom małych dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(San Jose Library/CC/Flickr)

- _ Przygotowujemy decyzję o przynajmniej częściowej subwencji z budżetu państwa, która pozwoli na obniżenie ceny, jaką płacą rodzice posyłający dzieci do przedszkoli _ - zapowiedział premier Donald Tusk.

Szef rządu podkreślił, że z informacji, _ ile naprawdę trzeba wyłożyć miesięcznie za przedszkole _, które do niego docierają, wynika, że w kraju _ rozziew jest gigantyczny _. _ _

_ - Jak byłem w Świdwinie, tam mi pokazali, że przy wszystkich zajęciach dodatkowych, które nie są obowiązkowe, opłata nie przekracza 350 zł, minus to, co się oddaje, kiedy dziecko jest chore. A znam samorządy, jak się wszystkie opłaty łącznie z jedzeniem złoży razem, to sięgają i 800 zł _ - tłumaczył Tusk.

Jego zdaniem widać wyraźnie, że _ jeśli samorząd wie, na czym polega problem, to jest w stanie przytrzymać ten pułap na jako tako ludzkim poziomie _.

Premier zaznaczył, że opłaty za przedszkole są za duże, szczególnie dla uboższych rodzin, i dlatego rząd przygotowuje _ decyzję o przynajmniej częściowej subwencji _. _ - Podobnie jak w przypadku oświaty będziemy przygotowywali częściową subwencję także z budżetu państwa, ale tak to zbudujemy, tak uwarunkujemy, żeby ona wpływała na obniżenie tej ceny dla rodziców, a nie dla samorządu. To jest jeden też z wniosków z tych moich spotkań w ostatnich dniach _ - powiedział Tusk.

Wyjaśnił, że przedszkola będą wciąż płatne, ale celem zmiany jest to, by _ już nigdy nie doszło do sytuacji takich, jakie obserwowaliśmy m.in. w Biskupcu _.

W publicznym przedszkolu nr 5 w Biskupcu (Warmińsko-mazurskie) od 2 września trwa protest rodziców i nauczycieli. Rodzice nie zgadzali się na płacenie 3,95 zł za każdą dodatkową godzinę pobytu dziecka w placówce. Mimo obniżenia opłaty o złotówkę rodzice nie przerwali protestu.

Czytaj więcej o kampanii premiera Tuska
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t157172.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;o;sondazach;walka;bedzie;trwala;do;ostatniego;dnia,10,0,920074.html) "To będzie bój do samego końca" W najnowszych sondażach maleje różnica między Platformą i PiS-em.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t90259.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/tusk;o;szansach;na;nizsze;podatki,24,0,919832.html) Tusk o podatkach: Koniec. Kropka. Ja to wiem - Nie może sobie pozwolić na ryzyko wyraźnego obniżenia wpływów do budżetu państwa - uważa premier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t157227.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;chcialbym;byc;premierem;na;trudne;czasy,239,0,919791.html) Tusk mówi, po co kandyduje. "Ludzie byli wkurzeni" Premier podkreśla, że spotkania z wyborcami nie są po to, by władzę poklepywać po plecach.
Tagi: opłaty za przedszkola, przedszkola, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz