Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: Janukowycz mówi, że jako prezydent przywróci rządy prawa

0
Podziel się

Przodujący w sondażach przed styczniowymi wyborami prezydenckimi na
Ukrainie Wiktor Janukowycz powiedział w wywiadzie dla agencji Associated Press, że w razie wygranej
przywróci rządy prawa. Ocenił, że pomarańczowa rewolucja z 2004 r. przyniosła Ukrainie chaos,
korupcję i zapaść gospodarczą.

bEiGMpDp

Przodujący w sondażach przed styczniowymi wyborami prezydenckimi na Ukrainie Wiktor Janukowycz powiedział w wywiadzie dla agencji Associated Press, że w razie wygranej przywróci rządy prawa. Ocenił, że pomarańczowa rewolucja z 2004 r. przyniosła Ukrainie chaos, korupcję i zapaść gospodarczą.

"Co dała nam ta pomarańczowa rewolucja? Wolność słowa - bardzo dobrze. Ale jaką cenę za to zapłacił naród ukraiński? Cena za rozwój w naszym kraju tej zasady demokracji była zbyt wielka" - powiedział Janukowycz. Dodał, że w ciągu ostatnich pięciu lat prawo było "systematycznie łamane", a jego zasady "zostały zastąpione przez doraźną korzyść polityczną".

Jako pierwszy ze swoich priorytetów, jeśli zostanie prezydentem, Janukowycz zapowiedział przywrócenie do szkół i miejsc pracy języka rosyjskiego. "To główna kwestia, jaką musimy teraz rozwiązać i która teraz poważnie martwi ludzi" - oznajmił.

bEiGMpDr

59-letni szef Partii Regionów powiedział AP, że dołoży więcej starań do kontaktów z Moskwą w różnych sferach - od handlu do bezpieczeństwa. Powtórzył, że pod jego wodzą Ukraina nie będzie dążyć do członkostwa w NATO. Zapowiedział, że udzieli poparcia propozycji prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa dotyczącej wspólnej przestrzeni bezpieczeństwa w Europie. Projekt ten spotkał się z chłodnym przyjęciem w większości państw europejskich.

Przywódca pomarańczowej rewolucji, ubiegający się o reelekcję prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko jest w sondażach przedwyborczych daleko za Janukowyczem oraz swą dawną sojuszniczką premier Julią Tymoszenko. (PAP)

awl/ mc/

5390556

bEiGMpDS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)