Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UOKiK: Polnord i Gdańsk mogą razem zagospodarować Wyspę Spichrzów

0
Podziel się

Polnord SA i gmina Gdańsk mogą wspólnie wybudować Muzeum Bursztynu i
zagospodarować Wyspę Spichrzów - poinformował w poniedziałek Urząd Ochrony Konkurencji i
Konsumentów. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2014 r.

bEgsosfF

Polnord SA i gmina Gdańsk mogą wspólnie wybudować Muzeum Bursztynu i zagospodarować Wyspę Spichrzów - poinformował w poniedziałek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2014 r.

Deweloperska spółka Polnord i gmina Gdańsk uzyskały zgodę na powołanie spółki celowej, która zajmie się zagospodarowaniem terenu na północnym cyplu Wyspy Spichrzów w Gdańsku. Zgodnie z planem na terenie tym, należącym do najcenniejszych inwestycyjnie obszarów w polskich miastach, ma powstać kompleks mieszkaniowo-usługowy, Muzeum Bursztynu oraz infrastruktura publiczna.

Bożena Wawrzewska z biura prasowego Polnordu powiedziała PAP, że zgoda UOKiK jest "kolejną, bardzo korzystną decyzją w procesie przygotowywania Partnerstwa Publiczno-Prawnego (PPP) i zagospodarowywania Wyspy Spichrzów". Dodała, że "spółka chce, aby to przedsięwzięcie stało się modelowe dla tego typu inicjatyw (PPP - PAP) w kraju".

bEgsosfH

Północny cypel Wyspy Spichrzów na Motławie, obszar o powierzchni ok. 2 ha, zlokalizowany jest w centrum Głównego Miasta. Jest to ostatnia niezagospodarowana działka w tej części Gdańska.

Umowa o powołaniu spółki celowej ma być podpisana dwa tygodnie po przyjęciu przez Radę Miasta Gdańska planu zagospodarowania tego terenu. Plan ma być przyjęty do końca roku. Następnie, na początku 2011 r., powinny się rozpocząć prace budowlane.

Według założeń, miasto wniesie do spółki aportem grunt o szacunkowej wartości 59 mln zł, zaś Polnord wkład pieniężny w tej samej wysokości.

Wawrzewska poinformowała, że Polnord będzie miał w spółce 51 proc. udziałów, a Gdańsk - 49 proc.

bEgsosfN

Polnord ma wybudować m.in. Muzeum Bursztynu, infrastrukturę techniczną (drogi, instalacje) oraz zapewnić finansowanie inwestycji. Przewidywany koszt całego zamierzenia to 450 mln zł. (PAP)

bls/ mki/ gma/

bEgsosgi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)