Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
21.11.2009 04:28

USA: Autobiografia Sary Palin rozchodzi się jak ciepłe bułeczki

Opublikowana w tym tygodniu autobiograficzna książka byłej republikańskiej kandydatki na wiceprezydenta USA Sary Palin już pierwszego dnia sprzedała się w 300 tys. egzemplarzy - powiadomiło w piątek wydawnictwo HarperCollins.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Opublikowana w tym tygodniu autobiograficzna książka byłej republikańskiej kandydatki na wiceprezydenta USA Sary Palin już pierwszego dnia sprzedała się w 300 tys. egzemplarzy - powiadomiło w piątek wydawnictwo HarperCollins. *

Jak komentuje agencja Associated Press, w kategorii "literatura faktu" niewiele książek w historii USA miało lepszy debiut, niż "Going Rogue: An American Life" (w wolnym tłumaczeniu: "Bez hamulców: amerykańskie życie") byłej gubernator Alaski. Spółka HarperCollins już zdecydowała się więc na zwiększenie nakładu z 1,5 do 2,5 mln egzemplarzy.

Dla porównania, wydana w 2004 r. autobiografia byłego prezydenta USA Billa Clintona ("Moje życie") rozeszła się pierwszego dnia w 400 tys. egzemplarzy. Wspomnienia jego żony Hillary ("Tworząc historię"), które ukazały się rok wcześniej, znalazły w dniu debiutu 200 tys. nabywców.

45-letnia Sarah Palin, popularna w konserwatywnych kręgach amerykańskiego społeczeństwa, startowała w ubiegłorocznych wyborach u boku kandydata Partii Republikańskiej na prezydenta Johna McCaina. Wcześniej poza Alaską była mało znanym politykiem.(PAP)

gsi/

5170930

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz