Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
02.03.2009 19:21

USA: CIA zniszczyła 92 kasety z przesłuchań

Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza zniszczyła 92 kasety z przesłuchań osób podejrzanych o terroryzm, czyli znacznie więcej, niż dotąd przyznawano - wynika z ujawnionych w poniedziałek dokumentów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza zniszczyła 92 kasety z przesłuchań osób podejrzanych o terroryzm, czyli znacznie więcej, niż dotąd przyznawano - wynika z ujawnionych w poniedziałek dokumentów. *

Fakt zniszczenia dziesiątków kaset wideo potwierdzono w liście napisanym przez prawników rządowych z Nowego Jorku, gdzie Amerykańska Unia Swobód Obywatelskich (ACLU) wniosła pozew, domagając się podania więcej szczegółów na temat przesłuchań prowadzonych przez administrację Busha po zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 r.

"CIA może teraz określić liczbę kaset wideo, które zostały zniszczone - napisał w liście prokurator Lev Dassin. - Zniszczono 92 kasety".

Adwokat ACLU Amrit Singh wyraził pogląd, że CIA dopuściła się obrazy sądu, wstrzymując tę informację tak długo. "Duża liczba tych kaset wskazuje, że agencja podejmowała systematyczne próby ukrycia dowodów swych nielegalnych przesłuchań i uchylenia się przed wymiarem sprawiedliwości" - napisał Singh w oświadczeniu. (PAP)

mw/ mc/

5770

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz