Notowania

usa
03.04.2009 21:48

USA: Gubernator: 12-13 ofiar śmiertelnych strzelaniny

Gubernator stanu Nowy Jork David Paterson potwierdził w piątek, że w strzelaninie w budynku Amerykańskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego w Binghamton zginęło "12 lub 13" osób. Media twierdzą, że nie żyje też napastnik.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Gubernator stanu Nowy Jork David Paterson potwierdził w piątek, że w strzelaninie w budynku Amerykańskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego w Binghamton zginęło "12 lub 13" osób. Media twierdzą, że nie żyje też napastnik. *

Uzbrojony mężczyzna wszedł przed południem do gmachu mieszczącego centrum pomocy dla imigrantów i otworzył ogień do znajdujących się tam ludzi.

Według policji mężczyzna o azjatyckich rysach, w wieku ponad 20 lat, zranił co najmniej sześć osób w wieku od 20 do 50 lat, a 41 osób wziął jako zakładników. Ranni trafili do miejscowego szpitala. Według rzeczniczki szpitala Wilsona, część z nich jest w krytycznym stanie.

Policja z długą bronią otoczyła budynek, a negocjatorzy usiłowali porozumieć się z napastnikiem, który zastawił tylne wejście swoim samochodem. Część osób uciekając przed strzałami schroniła się w piwnicy.

Policja zamknęła pobliski uniwersytet i nakazała właścicielom okolicznych firm pozostanie na miejscu.

Amerykańskie Stowarzyszenie Obywatelskie pomaga imigrantom i uchodźcom, doradzając im, zajmując się ich zakwaterowaniem, łączeniem rodzin i tłumaczeniem, a także prowadzi kursy języka angielskiego.

45-tysięczne Binghamton leży w odległości 240 km na północny wschód od Nowego Jorku. (PAP)

jo/ mc/

6776

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz