Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA krytykują Chiny i Rosję. Za prawa człowieka

0
Podziel się:

Stany Zjednoczone co roku publikują raport o przestrzeganiu praw człowieka na świecie.

USA krytykują Chiny i Rosję. Za prawa człowieka
(PAP/EPA)
bESiFjit

USA w opublikowanym w środę dorocznym raporcie na temat przestrzegania praw człowieka skrytykowały Chiny, wzięły też na celownik Rosję - pisze Reuters.

W raporcie Departamentu Stanu napisano, że sytuacja w dziedzinie praw człowieka w Chinach _ pozostaje kiepska i pogorszyła się w niektórych aspektach _. _ Chiński rząd wzmógł aresztowania i prześladowania dysydentów, obrońców praw człowieka i ich adwokatów _ - zaznaczono w raporcie, w którym wymieniono też inne przykłady poważnego łamania praw człowieka, jak tortury i zmuszanie podsądnych do przyznawania się do winy.

Co się tyczy Rosji, Departament Stanu napisał w dorocznym raporcie, że swobody obywatelskie w tym kraju są _ obiektem ataków _ oraz że ubiegłoroczna wojna z Gruzją spowodowała poważne straty wśród cywilów.

bESiFjiv

Raport dotyczy roku 2008, czyli ostatniego roku rządów prezydenta George`a W.Busha - pisze Reuters, przypominając, że administracja ta była krytykowana za łamanie praw człowieka, w tym za metody stosowane wobec przetrzymywanych w więzieniu Guantanamo.

Zobacz film Amnesty International o prawach człowieka w Chinach:

bESiFjiW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)