Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA: Kto wygrał pierwszą debatę?

0
Podziel się:

Sztaby ogłosiły zwycięstwo swoich kandydatów na prezydenta USA w pierwszej debacie telewizyjnej.

USA: Kto wygrał pierwszą debatę?
(bacackobama.com/johnmccain.com)

Obozy Demokratów i Republikanów ogłosiły zwycięstwo swoich kandydatów na prezydenta USA w piątkowej debacie telewizyjnej, pierwszej przed wyborami zaplanowanymi na 4 listopada.

_ - To oczywiste zwycięstwo Baracka Obamy na terenie Johna McCaina _ - oświadczył David Plouffe, szef kampanii demokratycznego senatora z Illinois. _ Senator McCain nie ma nic do zaoferowania poza błędną polityką (prezydenta George'a W.) Busha _ - dodał.

_ - John McCain zdominował tę debatę i kontrolował wymianę zdań, czy to w kwestii gospodarki, podatków, wydatków, Iraku czy Iranu _ - oceniła niemal w tej samej chwili szefowa PR senatora z Arizony, Jill Hazelbaker.

Według komentatorów John McCain, który ostatnio traci w badaniach opinii publicznej, szczególnie liczył na zwycięstwo w debacie. Kandydat Republikanów tymczasem sprawnie się bronił, ale nie udało mu się zdominować rywala.

McCainowi nie pomogła też gestykulacja - uważają obserwatorzy. Zamiast zwracać się bezpośrednio do widzów - co czynił Obama - lub do kontrkandydata, senator z Arizony mówił do dziennikarza prowadzącego debatę, Jima Lehrera.

Republikański kandydat wiele razy zarzucał Obamie brak orientacji w sprawach międzynarodowych. Czarnoskóry senator jednak rzeczowo wypowiadał się o Afganistanie, Pakistanie czy Iranie.

Pierwszy sondaż po debacie zrealizowany przez telewizję CBS wśród niezdecydowanych wyborców, wykazał, że 40 proc. z nich za zwycięzcę pojedynku uważa Obamę, a 22 proc. - McCaina. 38 proc. respondentów uznało, że debata zakończyła się remisem.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)