Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Niewielkie zwyżki na Wall Street

0
Podziel się

Główne indeksy nowojorskiej giełdy nieznacznie w poniedziałek zwyżkowały,
osiągając nowe tegoroczne maksima. Optymizm inwestorów wywołały lepsze od oczekiwanych dane o
wydatkach konsumpcyjnych w okresie przedświątecznym.

bEiZagut

Główne indeksy nowojorskiej giełdy nieznacznie w poniedziałek zwyżkowały, osiągając nowe tegoroczne maksima. Optymizm inwestorów wywołały lepsze od oczekiwanych dane o wydatkach konsumpcyjnych w okresie przedświątecznym.

Jak podał w poniedziałek operator kart płatniczych MasterCard, sprzedaż detaliczna zwiększyła się od początku listopada do 24 grudnia o 3,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Biorąc poprawkę na jeden dodatkowy dzień handlowy, który przypadł w tegorocznym okresie przedświątecznym, wzrost sprzedaży wyniósł około 1 proc.

Po tych doniesieniach indeks akcji 30 największych amerykańskich spółek Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 0,26 proc. (26,98 pkt) do najwyższego od początku października 2008 r. poziomu 10547,08 pkt.

bEiZaguv

Wskaźnik szerokiego rynku Standard & Poor's 500 zyskał 0,12 proc. (1,3 pkt) i zakończył notowania na poziomie 1127,78 pkt.

Indeks Nasdaq Composite umocnił się o 0,24 proc. (5,39 pkt), do 2291,08 pkt.

Indeksy S&P 500 i Nasdaq Composite także znajdują się na najwyższym w od jesieni ub.r. poziomie, z tym że poprzednie tegoroczne maksima przebiły już na poprzednich sesjach.

Motorem zwyżek były akcje detalistów, takich jak Macy's czy Amazon. Wzrosty ograniczyły jednak taniejące akcje linii lotniczych. Inwestorzy wyprzedawali je w związku z zaostrzeniem środków bezpieczeństwa w ruchu lotniczym po nieudanej próbie zamachu na samolot amerykańskich linii Northwest, do której doszło w piątek.

bEiZaguB

Poniedziałkowe zwyżki na Wall Street nastąpiły przy dwukrotnie niższych niż zwykle obrotach. Analitycy spodziewają się, że aktywność inwestorów nie wzrośnie już do końca roku.(PAP)

gsi/

5386482 5386515

bEiZaguW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)