Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Podejrzani o zamachy z 11 września potwierdzają swoją winę

0
Podziel się

Pięciu podejrzanych o
przygotowywanie zamachów na World Trade Center z 11 września 2001
roku, którzy przetrzymywani są w obozie Guantanamo na Kubie, w
pisemnym oświadczeniu wyraziło dumę i potwierdziło swoją winę.

bEhssXxh

Pięciu podejrzanych o przygotowywanie zamachów na World Trade Center z 11 września 2001 roku, którzy przetrzymywani są w obozie Guantanamo na Kubie, w pisemnym oświadczeniu wyraziło dumę i potwierdziło swoją winę.

Wniesione przeciwko nim oskarżenia o czyny zagrożone karą śmierci uważają za "honorowe odznaczenia, które noszą z dumą" - napisali w dokumencie, który we wtorek opublikowało przez ministerstwo obrony USA.

"Walcząc z wami bronimy muzułmanów, ich ziemi, miejsc świętych i religii" - głosi sześciostronicowy dokument, który przedstawili trybunałowi ds. zbrodni wojennych w Guantanamo i który publikuje ministerstwo obrony.

bEhssXxj

"Zabić was, zwalczyć was, zniszczyć was, terroryzować was, odpowiedzieć na wasze ataki - to wielki i uprawniony obowiązek naszej religii. Jesteśmy terrorystami do szpiku kości. I dzięki Bogu" - napisali.

Wśród tej piątki, która wydała oświadczenie, jest uważany za głównego inspiratora zamachów Chalid Szejk Mohammed.

Rzecznik Pentagonu Jeffrey Gordon powiedział, że cytowany dokument jest "kolejną próbą zyskania rozgłosu przez tych więźniów".

W styczniu prezydent Barack Obama zawiesił wszystkie postępowania prowadzone w Guantanamo, ponieważ jego administracja rozważa wprowadzenie nowej strategii dotyczącej przetrzymywanych tam osób. (PAP)

bEhssXxp

keb/ mc/

5688 4939

bEhssXxK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)