Notowania

usa
09.12.2009 19:36

USA: Program pomocy bankom przedłużono o rok

Minister skarbu USA Timothy Geithner poinformował w środę w Kongresie, że opiewający na 700 mld dolarów rządowy program wsparcia systemu bankowego zostanie przedłużony do 3 października przyszłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Minister skarbu USA Timothy Geithner poinformował w środę w Kongresie, że opiewający na 700 mld dolarów rządowy program wsparcia systemu bankowego zostanie przedłużony do 3 października przyszłego roku. *

Program uruchomiono w momencie znacznego zaostrzenia kryzysu w październiku 2008 roku. Pierwotnie miał obowiązywać tylko do końca roku bieżącego. Dla jego przedłużenia wystarczy, by minister skarbu zawiadomił o tym kongresmanów.

"Oświadczam, że przedłużam program do 3 października 2010 roku" - napisał Geithner w liście do przewodniczącego Senatu Harry'ego Reida i przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

"Powrót naszego systemu finansowego do normalności pozostaje niepełny. A nieodległe w czasie wstrząsy tego systemu mogłyby zaszkodzić gospodarczej odnowie, jaką już dostrzegamy" - zaznaczył Geithner.

Dodał, że nie oczekuje, by z dostępnej na realizację programu kwoty wydano więcej niż 550 mld dolarów.(PAP)

dmi/ kar/

5284541 5285015

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz