Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Przed końcem roku układu z Rosją nie będzie

0
Podziel się

USA i Rosja nie zawrą przed końcem roku układu, który ma zastąpić
podpisany w roku 1991 traktat o redukcji broni strategicznej (START-1) - powiedział w środę
amerykański dyplomata.

bEgoAjlx

USA i Rosja nie zawrą przed końcem roku układu, który ma zastąpić podpisany w roku 1991 traktat o redukcji broni strategicznej (START-1) - powiedział w środę amerykański dyplomata.

"Nie doczekamy przed końcem roku układu" - oświadczył dyplomata pragnący zachować anonimowość.

Według niego negocjacje, które toczą się w tej sprawie w Genewie, "potrwają do Bożego Narodzenia, (następnie) zostaną przerwane na święta i wznowione w styczniu".

bEgoAjlz

Dokładnej daty nie podał. Obchodzone według kalendarza juliańskiego prawosławne Boże Narodzenie przypada 13 dni po świętach katolickich.

Biały Dom poinformował we wtorek, że Rosja i USA kontynuują rozmowy w sprawie porozumienia. Rzecznik Robert Gibbs wyraził nadzieję na bardzo szybkie zawarcie porozumienia. Powiedział jednak, że - wbrew wcześniejszym spekulacjom - w Kopenhadze, dokąd na szczyt klimatyczny jadą prezydenci USA i Rosji, nie dojdzie do podpisania traktatu.

Niemniej do spotkania Baracka Obamy i Dmitrija Miedwiediewa w Kopehnadze może dojść - uważa amerykański dyplomata, cytowany w środę.

Podpisany w roku 1991 traktat o redukcji broni strategicznej (START-1) wygasł 5 grudnia. Otoczone całkowitą tajemnicą negocjacje w sprawie nowego porozumienia toczą się w Genewie. (PAP)

bEgoAjlF

mmp/ mc/

5329903 arch.

bEgoAjma
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)