Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Szkolne parady na Halloween - z ograniczeniami

0
Podziel się

Wiele szkół w USA wprowadziło przepisy, które zabraniają uczniom zbyt
"przestraszających" masek i przebrań na Halloween.

bEhtXxeJ

Wiele szkół w USA wprowadziło przepisy, które zabraniają uczniom zbyt "przestraszających" masek i przebrań na Halloween.

To doroczne święto, będące anglosaską i pogańską wersją chrześcijańskiego Święta Zmarłych, przypada w sobotę 31 października. Tradycyjnie odbywają się z tej okazji parady przebierańców.

W piątek zorganizowano w tym roku parady Halloweenowe w szkołach. Niektóre szkoły w Nowym Jorku, Kalifornii, Teksasie i Illinois zakazały jednak udziału dzieci przebranych za postacie z popularnych filmów-horrorów, które są masowo oglądane w USA, zwłaszcza przed i w czasie Halloween.

bEhtXxeL

W ogłoszonym przed świętem okólniku w szkole Riverside Drive w Los Angeles zabroniono także wkładania na parady kostiumów, które "mogą poniżać jakąś rasę, religię, narodowość, płeć lub niepełnosprawność".

Najsłynniejsza parada Halloweenowa odbywa się w Nowym Jorku w historycznej dzielnicy Greenwich Village. Jej uczestnicy przebierają się często za znane postacie ze świata sztuki i polityki, ukazane w krzywym zwierciadle satyry.

Tomasz Zalewski (PAP)

tzal/ mc/

bEhtXxfm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)