Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: W Baltimore uczczono pamięć ofiar Katynia i katastrofy pod Smoleńskiem

0
Podziel się

Z udziałem prominentnych polityków amerykańskich odbyły się w niedzielę w
Baltimore uroczystości żałobne poświęcone pamięci oficerów polskich zamordowanych w Katyniu i ofiar
katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

bEhLYIUl

Z udziałem prominentnych polityków amerykańskich odbyły się w niedzielę w Baltimore uroczystości żałobne poświęcone pamięci oficerów polskich zamordowanych w Katyniu i ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Podczas zgromadzenia pod Pomnikiem Katyńskim odczytano m.in. przemówienie, które tragicznie zmarły w katastrofie prezydent Lech Kaczyński miał wygłosić na uroczystości w Katyniu 10 kwietnia.

Demokratyczna senator ze stanu Maryland, Barbara Mikulski przypomniała w swoim wystąpieniu rezolucje z kondolencjami dla Polski, uchwalone przez Senat i Izbę Reprezentantów Kongresu USA bezpośrednio po katastrofie.

bEhLYIUn

W ciepłych słowach mówił o Polsce i Polakach gubernator Maryland, Martin O'Malley.

Odczytano także rezolucję wyrażająca współczucie dla Polski, uchwaloną przez Radę Miejską Baltimore, oraz list od przewodniczącego Komisji Helsińskiej przy Kongresie USA senatora Benjamina Cardina.

W uroczystościach, zorganizowanych przez miejscowy Komitet Katyński, uczestniczyli przedstawiciele Kongresu Polonii Amerykańskiej, polsko-amerykańskiej społeczności w Baltimore oraz polscy dyplomaci.

Tomasz Zalewski (PAP)

bEhLYIUt

tzal/ jm/

bEhLYIUO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)