Notowania

usa
03.01.2010 23:15

USA wprowadzają ostrzejsze kontrole lotnicze dla pasażerów z 14 państw

Władze USA wprowadzają ostrzejsze kontrole dla pasażerów lecących do Stanów Zjednoczonych z krajów posądzanych o związki z terroryzmem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Władze USA wprowadzają ostrzejsze kontrole dla pasażerów lecących do Stanów Zjednoczonych z krajów posądzanych o związki z terroryzmem.

Jak pisze w niedzielę amerykański portal informacyjny "Politico", osoby lecące z 14 państw, w tym z Nigerii, Pakistanu, Syrii, Iranu, Sudanu, Jemenu, Afganistanu, Iraku, Libii, Somalii i Kuby, "na sto procent" przejdą szczegółową rewizję osobistą i będą miały dokładnie sprawdzony bagaż ręczny. Portal powołuje się na anonimowego przedstawiciela administracji prezydenta USA Baracka Obamy. Listy wszystkich państw na razie nie podano.

Wyrywkowe zaostrzone kontrole dotyczyć będą wszystkich pasażerów lecących do Stanów Zjednoczonych - dodaje "Politico".

Nowe dyrektywy urzędu ds. bezpieczeństwa lotniczego (TSA) wchodzą w życie w poniedziałek.

Ostrzejsze przepisy są następstwem próby zamachu na pokładzie samolotu z Amsterdamu do Detroit, dokonanej przez Nigeryjczyka Umara Faruka Abdulmutallaba w dniu Bożego Narodzenia. Mężczyzna wywołał pożar w kabinie pasażerskiej.

Abdulmutallab przed podróżą do USA spędził kilka miesięcy w Jemenie. Odpowiedzialność za nieudany atak wzięła na siebie Al-Kaida na Półwyspie Arabskim. (PAP)

zab/

5408050 5408125 arch. int.

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz