Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
24.06.2006 18:23

USA: Z Guantanamo wypuszczono 14 Saudyjczyków

Czternastu Saudyjczyków zostało wypuszczonych w sobotę z więzienia w amerykańskiej bazie morskiej Guantanamo na Kubie - poinformował Pentagon. Wszyscy zostali odesłani do swego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Czternastu Saudyjczyków zostało wypuszczonych w sobotę z więzienia w amerykańskiej bazie morskiej Guantanamo na Kubie - poinformował Pentagon. Wszyscy zostali odesłani do swego kraju. *

W stosunku do jednego zwolnionego władze USA doszły do wniosku, że nie jest on "enemy combatant", czyli osobą bezprawnie walcząca w wojskach nieprzyjaciela. Co do pozostałych podjęto tylko decyzję, że mogą być przetransportowani do swej ojczyzny.

Dotychczas z Guantanamo wypuszczono około 310 ludzi, którzy znaleźli się tam, jako podejrzani o działalność terrorystyczną. Wciąż jest tam przetrzymywanych około 450 więźniów, przeważnie muzułmanów aresztowanych w czasie wojny w Afganistanie i w początkowej fazie wojny z terroryzmem. Nie mają oni jednak statusu jeńców wojennych, który dawałby im prawa wynikające z konwencji genewskich. (PAP)

ap/

3347 arch.

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz