Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Zamachowiec miał wspólników, być może związanych z talibami

0
Podziel się

Amerykańscy agenci współpracują z pakistańskimi służbami bezpieczeństwa
przesłuchującymi mężczyznę, który podaje się za wspólnika Faisala Shahzada, sprawcy niedoszłego
zamachu terrorystycznego na Times Square w Nowym Jorku 1 maja.

bCXKkLed

Amerykańscy agenci współpracują z pakistańskimi służbami bezpieczeństwa przesłuchującymi mężczyznę, który podaje się za wspólnika Faisala Shahzada, sprawcy niedoszłego zamachu terrorystycznego na Times Square w Nowym Jorku 1 maja.

Aresztowany w Pakistanie osobnik, którego tożsamości na razie nie ujawniono, ma powiązania z pakistańskimi talibami, a więc jest najbardziej bezpośrednim żywym dowodem na pośredni związek Shahzada z tym ugrupowaniem.

W zeznaniach Shahzada i jego domniemanego wspólnika aresztowanego w Pakistanie - doniósł w piątek "Washington Post" - są jednak pewne sprzeczności i niezgodności, które podważają wiarygodność podawanych przez nich informacji.

Tymczasem władze amerykańskie przesłuchują również trzech mężczyzn narodowości pakistańskiej zatrzymanych w czwartek w związku ze śledztwem w sprawie zamachu na Times Square. Aresztowano ich podczas akcji policyjnych w Bostonie i w stanie Maine i postawiono im na razie zarzuty naruszenia przepisów imigracyjnych.

bCXKkLef

Jak powiedział prokurator generalny Eric Holder, podejrzewa się, że przekazali oni pieniądze Shahzadowi, chociaż nie wiadomo, czy zdawali sobie sprawę, na jaki cel sprawca zamachu je przeznaczy.

Tomasz Zalewski (PAP)

tzal/ mc/

bCXKkLeG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)