Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA zapewniają, że uszanują suwerenność Jemenu

0
Podziel się

Pentagon zapewnił w czwartek, że Stany Zjednoczone będą respektowały
suwerenność Jemenu i ich rola w tym kraju ograniczy się do szkolenia sił bezpieczeństwa i działań w
dziedzinie wywiadu w związku z zagrożeniem ze strony Al-Kaidy.

bEiVjbLV

Pentagon zapewnił w czwartek, że Stany Zjednoczone będą respektowały suwerenność Jemenu i ich rola w tym kraju ograniczy się do szkolenia sił bezpieczeństwa i działań w dziedzinie wywiadu w związku z zagrożeniem ze strony Al-Kaidy.

Oświadczenie w tej sprawie rzecznika Pentagonu Bryana Whitmana było reakcją na wypowiedź członka jemeńskiego rządu, który ostrzegał przed niebezpieczeństwem amerykańskiej interwencji zbrojnej w jego kraju.

Władze wojskowe USA wobec jemeńskich obaw dotyczących rozmiarów ich ewentualnego zaangażowania w Jemenie podkreślają, że ograniczą się do udzielania pomocy w walce z członkami Al-Kaidy, które wzięły na siebie odpowiedzialność za nieudaną próbę zamachu na amerykański samolot pasażerski w dniu Bożego Narodzenia.

bEiVjbLX

"Jemen jest suwerennym państwem (...) Chcemy współpracować z jego władzami w sposób, który będzie dla nich użyteczny - podkreślił rzecznik Pentagonu.

Jemeński wicepremier Raszad Muhammad al-Alimi wyraził obawę, że amerykańska interwencja wojskowa w Jemenie "może umocnić Al-Kaidę". (PAP)

ik/ zab/

5431907 arch.

bEiVjbMy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)