Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Uszkodzone linie energetyczne wstrzymały pracę kopalni

0
Podziel się

Uszkodzone przez powalone drzewa linie energetyczne spowodowały w
poniedziałek rano wstrzymanie wydobycia węgla w kopalni "Wesoła" w Mysłowicach - części kopalni
"Mysłowice-Wesoła". Na dół nie zjechali górnicy z pierwszej zmiany.

bEieAWFx

Uszkodzone przez powalone drzewa linie energetyczne spowodowały w poniedziałek rano wstrzymanie wydobycia węgla w kopalni "Wesoła" w Mysłowicach - części kopalni "Mysłowice-Wesoła". Na dół nie zjechali górnicy z pierwszej zmiany.

Jak powiedział PAP rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW), do którego należy kopalnia, Ryszard Fedorowski, już w niedzielę wieczorem czasowo wyłączona została jedna z trzech stacji zasilających kopalnię. Powodem były złamane drzewa, które zerwały linię energetyczną. Kopalnia mogła jednak pracować, korzystając z dwóch pozostałych stacji.

"W poniedziałek nad ranem zasilanie z wyłączonej stacji było już przywrócone, ale uszkodzeniu uległa inna linia, z której korzystają dwie pozostałe stacje. W tej sytuacji nie było możliwości, by załoga podjęła normalną pracę" - powiedział rzecznik.

bEieAWFz

Zasilanie z jednej stacji wystarczyło, by pracowały wentylatory, system odwodnienia i odmetanowania kopalni oraz maszyny wyciągowe. Nie było jednak możliwości uruchomienia urządzeń służących do wydobycia i transportu węgla, dlatego załoga z pierwszej zmiany nie mogła podjąć pracy.

Jak powiedział Fedorowski, w poniedziałek przed południem pełne zasilanie było już przywrócone, a kolejna rozpocznie pracę bez przeszkód.

W niedzielę przed północą - jak informowano w poniedziałek rano - w tej samej kopalni doszło do wypadku. W wyniku zapalenia metanu niegroźnie poparzonych zostało dwóch górników. 18 innych zostało bezpiecznie wycofanych z zagrożonego rejonu 665 m pod ziemią.(PAP)

mab/ wkr/ bk/

bEieAWGa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)